فروش وام
 

وام در واقع به هر نوع داریی گفته می شود که از طرف کسی که وام دهنده نامیده می شود در اختیار فرد دیگر که وام گیرنده نام دارد پرداخت می شود که شرط اصلی در آن دریافت اصل مبلغ به همراه مقداری بهره می باشد که این بهره با بسته به مقدار وام،مدت بازپرداخت آن و... متغییر خواهد بود.زمان بازپرداخت مبلغ،بهره و... مورد توافق طرفین ( وام دهنده و وام گیرنده خواهد بود)

//

وام و خرید و فروش آن

وام در واقع به هر نوع داریی گفته می شود که از طرف کسی که وام دهنده نامیده می شود در اختیار فرد دیگر که وام گیرنده نام دارد پرداخت می شود که شرط اصلی در آن دریافت اصل مبلغ به همراه مقداری بهره می باشد که این بهره با بسته به مقدار وام،مدت بازپرداخت آن و… متغییر خواهد بود.زمان بازپرداخت مبلغ،بهره و… مورد توافق طرفین ( وام دهنده و وام گیرنده خواهد بود) بیشتر بخوانید : خرید و فروش وام

 

 

یکی از اشتباهات بزرگی که افراد برای وام گرفتن مرتکب می شوند این است که وام میگیرند و برای بازپرداخت آن دوباره وام میگیرند!درواقع با این کار باید بهره ای دو برابر پرداخت کنید که کار درستی به نظر نمی رسد.بنابر این قبل از اینکه برای وامی اقدام کنید میزان درآمد خود،تعداد اقساط وام ،مدت بازپرداخت را کاملا بررسی و مورد ارزیابی قرار دهید و سپس اقدام به گرفتن وام کنید.

تفاوت بین وام و تسهیلات

به طور کلی و به زبانی ساده می توان اینطور بیان کرد که تسهیلات مبالغی هستند که در جهت کمک رسانی و افزایش تولید به واحد های صنعتی راکد پرداخت می شود و در مقابل مبالغی که برای اموری مانند ازدواج،خرید خودرو،خرید مسکن و موارد درمانی پرداخت می شوند وام نام دارند.

انواع وام به شرح زیر می باشند :

وام ازدواج :

وام ازدواج به زوجینی که از زمان ازدواجشان بیش از یک سال نگذشته باشد تعلق میگیرد،به هر کدام از زوجین مبلغ سه میلیون تومان وام تعلق خواهد گرفت.

قرض الحسنه وام

قرض الحسنه اعطایی عقدی است که به موجب آن بانکها وموسسات(بعنوان قرض دهنده) مبلغ مشخصی را طبق قوانین مقرر به اشخاص حقیقی یا حقوقی(به عنوان قرض گیرنده) به قرض واگذار می شود.

بیشتر بخوانید : نحوه دریافت وام ازدواج ۸۰ میلیون تومانی 

وام مسکن

وام ازدواج

وام کشاورزی

وام خرید خوردرو

وام های صنعتی

وام خرید کالا

وام خودروی فرسوده و….

وام پشتیبانی از طرحهای سرمایه گذاری

وام مضاربه ای

وام جعاله تعمیر مسکن

نکاتی در مورد خرید و فروش وام

خرید و فروش وام یک نوع عقد محسوب می شود و بر اساس ماده ۱۸۳ قانون مدنی عقد عبارت است از این که دو یا چند نفر در مقابل دو یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد، خرید و فروش وام هم بایستی همچون کلیه عقود، دارای چارچوب قانونی معینی باشد و با رعایت موازین شرعی وحقوقی منعقد شود.

خرید و فروش وام در بیشتر در خصوص وام های غیر انتقال بانکی صورت می گیرد و وام های بانکی ای که قابلیت انتقال دارند اشخاص بدون هیج محدودیتی می توانند از بستر بانکی جهت انتقال اقدام کنند.

در عقد مربوط به خرید و فروش وام؛ دو رکن اصلی عقد که خریدار و فروشنده می‌باشند، حضور دارند و طرفین می‌توانند با رعایت موازین قانونی نسبت به خرید و فروش وام اقدام نمایند.

 

مطالب مرتبط با این نوشته