وام سفر
 

در کشور ایران با وجود تورم و افزایش سرسام آور قیمت های بلیط های هوایی یا زمینی و همچنین قیمت اقامت در هتل های خارجی و داخلی باعث شد تا بانک ها و مسئولین مربوطه در زمینه ی گردشگری اقدام به اتخاذ تصمیمی در این زمینه کنند. یکی از این تصمیمات اعطای وام سفر به متقاضیان گردشگری در داخل یا خارج ایران است.

//

وام سفر جزو آن دسته از وام هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. بسیاری از مردم برای سفر به خارج یا داخل کشور از وام سفر به عنوان کمک هزینه استفاده کرده و طبق قوانین بانکی که از آن وام دریافت کرده اند، در مدت زمان و شرایط از پیش تعیین شده اقساط بانک را پرداخت می کنند. در این متن اطلاعاتی مانند کارایی و شرایط دریافت وام سفر را مورد بررسی قرار می گیرد.

وام سفر چیست؟

گردشگری جزو آن دسته از صنایعی است که حتی در رکود اقتصادی نیز از رونق نیفتاده و کماکان به پیشرفت خود ادامه می دهد. تنها کافی است تا نگاهی به تقویم بیندازیم و یک تعطیلی چندروزعه در پیش باشد. آن زمان جاده ها شلوغ، پروازها پر و هتل ها مملو از افرادی است که تنها یا به همراه دوستان و خانواده ی خود مشغول تفریح و گردش هستند.

در کشور ایران با وجود تورم و افزایش سرسام آور قیمت های بلیط های هوایی یا زمینی و همچنین قیمت اقامت در هتل های خارجی و داخلی باعث شد تا بانک ها و مسئولین مربوطه در زمینه ی گردشگری اقدام به اتخاذ تصمیمی در این زمینه کنند. یکی از این تصمیمات اعطای وام سفر به متقاضیان گردشگری در داخل یا خارج ایران است.

بیشتر بخوانید: وام ازدواج ۶۰ میلیون تومانی با اقساط سنگین!!

اگز قصد سفر به مکانی خاص را دارید و از لحاظ اقتصادی فعلا در شرایط مناسبی نیستید، می توانید راه های دیگری نیز برای رفع این مشکل را امتحان کنید.وام سفر که با نام وام گردشگری نیز معروف است، جزو آن دسته از وام هایی است که به منظور گذراندن مدت زمان خاصی در مکانی خاص به فرد متقاضی داده می شود. به طور کل وام سفر جزو آن دسته از تسهیلاتی است که تنها چند بانک در میان بانک های دولتی و خصوصی تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای متقاضیان منابع مالی لازم را فراهم می‌کنند.

دریافت وام سفر و گردشگری

دریافت وام سفر و گردشگری

بانک گردشگری؛ یکی از بانک های ارائه دهنده‌ی وام سفر به متقاضیان

بانک گردشگری در راستای رفع نیاز متقاضیان جهت سفر به داخل یا خارج کشور ایران، تسهیلاتی مناسب برای آن ها در نظر گرفته است. وام سفر یا وام گردشگری نام تسهیلاتی است که این بانک به افراد متقاضی جهت سفر و گردشگری به متقاضیان خود ارائه می‌دهد. هدف اصلی تاسیس بانک گردشگری، ارائه‌ی تسهیلات و رفع نیازهای متقاضیان جهت سفر و گردشگری است.

به طور کل وام سفر که توسط بانک گردشگری به متقاضیان داده می‌شود، جزو آن دسته تسهیلاتی است که در ابتدا می‌بایست حساب بانکی در بانک گردشگری داشته باشید تا بتوانید جهت دریافت وام سفر اقدام کنید.

موضوع دیگری که بانک گردشگری جهت اعطای وام سفر به متقاضیان خود در نظر می گیرد، موضوع تعادل میان درآمد و مقدار وام است. هنگامی که فرد متقاضی وام سفر درآمد مناسبی داشته باشد، بانک گردشگری تا سقف ۵ میلیون تومان نیز به فرد وام می دهد. در صورت کم بودن میزان درآمد متقاضی جهت دریافت وام سفر بانک گردشگری، با بررسی مدارک و شرایط وی، به نسبت مساوی بین درآمد و حساب وی در بانک، وام داده می شود.

۵ میلیون تومان می تواند مبلغ کافی و مناسبی برای سفر باشد. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که افرادی قصد سفر به کشور یا منطقه ای خاص دارند که این مبلغ در برابر مخارج لازم برای این قبیل سفرها بسیار کم و ناچیز است. از طرفی شرایط و موارد دیگری نیز لازم است تا بتوانید وام سفر را از این بانک دریافت کنید.

به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که در قبال دریافت وام سفر از بانک گردشگری باید درنظر بگیرید این است که این وام محدودیت های خاص خود را دارد. وام سفر ارائه شده در بانک گردشگری را نمی توان در هر مکانی خرج کرد.

بیشتر بخوانید: وام جانبازی به چه کسانی تعلق می‌گیرد و چه شرایطی برای دریافت دارد؟

در ابتدای افتتاح حساب در بانک گردشگری جهت دریافت وام سفر، به فرد دریافت کننده‌ی وام کارت بانک گردشگری داده می‌شود که این کارت قابل استفاده در مکان‌ها و فروشگاه‌هایی است که طرف قرارداد با بانک گردشگری را داشته باشند. این بدان معنی نیست که این طرح مانند بسیاری از طرح‌های ارائه شده کارایی های لازم را ندارد، اما این موضوع را نباید فراموش کرد که برای استفاده‌ از وام سفر ارائه شده توسط بانک گردشگری، آزادی کامل برای استفاده از این طرح را ندارید.

وام سفر بانک پارسیان

به غیر از بانک گردشگری بانک پارسیان تا حدودی در زمینه‌‌ی اعطای وام سفر به متقاضیان گردشگری اقدام می‌کند. نحوه‌ی کار بانک پارسیان به گونه ای است که فرد متقاضی وام سفر می‌بایست به یکی از آژانس‌های مسافرتی طرف قرارداد بانک مراجعه کرده و به ازای هزینه‌ی لازم جهت سفر، فاکتور به بانک تحویل دهد.

بانک پارسیان نیز با بررسی شرایط های لازم جهت دریافت وام سفر به ازای مبلغ لازم برای سفر فرد متقاضی، به وی وام می‌دهد. بررسی‌های لازم توسط کارشناس و متصدی مربوطه در بانک صورت می‌گیرد.

چند وقتی است که شایعه‌ی عدم فعالیت بانک پارسیان در زمینه‌ی اعطای وام سفر به متقاضیان قدرت گرفته است. با بررسی این موضوع متوجه واقعیت نداشتن این شایعات شدیم. نکته ای که جالب توجه است این می‌باشد که آژانس ‌های طرف قرارداد با بانک پارسیان از به پایان رسیدن مدت طرح مذکور اطلاع می‌دهند. پس می‌توان دریافت وام سفر از بانک پارسیان را در حاله‌ ای از ابهام دانست.

دریافت وام سفر از بانک گردشگری یا حتی وام پارسیان نیازمند مدارک کلی و به خصوص است که با مراجعه به شعبات و مراکز این بانک ها در شهر یا استان خود درباره‌ی این مدارک اطلاعات لازم را دریافت کنید.

مطالب مرتبط با این نوشته