وام درمان
 

وام درمان به آن دسته از وام هایی اطلاق می‌شود که در زمینه ی خدمات درمانی و پزشکی به کار متقاضیان بیاید. این وام ها بیش تر برای مواردی مانند کمک هزینه ی عمل، بستری در بیمارستان و یا خروج از کشور به منظور از سرگیری فرایند درمانی خود است.

//

وام درمان جزو آن نمونه از تسهیلاتی است که به طور کل طیف گسترده ای از مردم برای دریافت ان اقدام می‌کنند. در این متن وام درمان، شرایط و چگونگی دریافت آن و همچنین مدارک لازم برای دریافت تسهیلات مربوط به درمان و خدمات پزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وام درمان چیست؟

به طور کل ارائه ی تسهیلات و وام های ارزان قیمت به مردم در زمینه های درمانی و خدمات پزشکی می تواند کمک بسیار زیادی به آن ها برای حل مشکلات در این زمینه کند. همین موضوع باعث شده است که بسیاری از بانک های دولتی و خصوصی ایرانی تحت نظارت و بررسی های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران وام هایی از قبیل وام درمان به متقاضیان خود ارائه کند.

در این میان بانک هایی مانند بانک قرض الحسنه مهر ایران یکی از آن نمونه بانک هایی است که وام درمان را به متقاضیان خود می‌دهد. این بانک پس از بررسی شرایط و ضوابط قانونی و در صورت نیاز مبرم فرد متقاضی به وام، تسهیلات مربوطه را به وی اعطا می‌کند.

دیگر بانک ها مانند بانک صادرات، بانک ملی و . . . نیز در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و به متقاضیان وام درمان می‌دهند.

وام درمان به آن دسته از وام هایی اطلاق می‌شود که در زمینه ی خدمات درمانی و پزشکی به کار متقاضیان بیاید. این وام ها بیش تر برای مواردی مانند کمک هزینه ی عمل، بستری در بیمارستان و یا خروج از کشور به منظور از سرگیری فرایند درمانی خود است.

بیشتر بخوانید: چگونه و از چه بانکی وام ۲۰۰ میلیون تومانی دریافت کنیم؟

اطلاعات و موارد کلی درباره‌ی وام درمان:

پیش از توضیح در این زمینه بهتر است کمی توضیحات در زمینه ی وام درمان دهیم. برای کمک به اقشار نیازمند جهت استفاده از امکانات پزشکی، همکاری نهاد های خصوصی و دولتی مانند بانک ها بسیار مهم و حایز اهمیت است. این موضوع را نباید فراموش کرد بانک قرض الحسنه مهر ایران در این زمینه توانسته به عنوان پیشرو عمل کرده و کمک شایانی در این زمینه کرده باشد.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در جهت کمک به هم وطنان خود تمامی اقدامات لازم جهت تسهیل فرایند دریافت وام دریافت را فراهم کرده است.

به عنوان مثال اگر بخواهیم به چگونگی و نحوه ی دریافت وام درمان در این بانک اشاره کنیم، می بایست به عدم نیاز برای سپرده گذاری نیز توضیحاتی ارائه دهیم. همان طور که این موضوع برای همه کاملا مشخص و مبرا است، برای دریافت وام از بانک، فرد متقاضی می بایست در بانک موردنظر سپرده گذاری کرده باشد و در بعضی از شرایط خاص حتی می بایست مبلغی از وام را نیز به عنوان ضامن و سپرده در بانک موردنظر بلوکه کرد. برای دریافت وام درمان نیازی به سپرده گذاری در بانک قرض الحسنه مهر ایران ندارید.

شرایط دریافت وام درمان

سود پرداختی برای دریافت وام درمان نیز یکی دیگر از ویژگی های مثبت جهت دریافت تسهیلات مربوط به خدمات درمانی و پزشکی است.

در صورتی که سر و کارتان به بانک و دریافت وام افتاده باشد، متوجه شده اید که سود پرداختی برای یک وام تا حدودی بالاست و قبل از دریافت وام موردنظر خود می بایست درباره ی نحوه ی پرداخت و مدت زمان آن برنامه ریزی دقیق و مناسب داشته باشید تا با جریمه های بانک و دیگر مشکلات ناشی از عدم پرداخت به موقع اقساط و میزان سود وام مربوطه روبرو نشوید.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در زمینه ی وام درمان سعی کرده است تا به طوری عمل کند تا فرد موردنظر مشکل خاصی در زمینه ی سود سپرده و پرداخت نهایی آن روبرو نشود. سود وام درمان ارائه شده توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران تنها چهار درصد است و در مقایسه با دیگر وام ها از میزان سود بسیار پایینی برخوردار است. کم تر وامی را می توان یافت که میزان سود آن تنها چهار درصد باشد!

بازپرداخت وام یکی دیگر از مواردی است که افراد متقاضی وام های بانکی می بایست به آن توجه ویژه ای داشته باشند. به عنوان مثال مدت زمان بازپرداخت وام و نحوه ی بازپرداخت آن از سری موارد مهم دیگری است که بسیاری از افراد باید قبل از دریافت تسهیلات بانکی به آن توجه کنند.

وام درمان ارائه شده توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران یکی از تسهیلاتی است که به این زمینه توجه ویژه ای داشته و سعی در کمک به فرد متقاضی تسهیلات درمانی و پزشکی دارد. به همین دلیل مدت زمان بازپرداخت وام درمان این بانک حداکثر ۳۶ ماه یا همان سه سال است.

متقاضیان دریافت وام درمان از بانک قرض الحسنه مهر ایران حداکثر سه سال مهلت دارند تا بازپرداخت وام دریافت شده را به بانک بدون تاخیر تحویل دهند.

مبلغ دریافتی وام بدون شک یکی از مهم ترین مواردی است که افراد برای دریافت یک وام به آن توجه ویژه ای می‌کنند. خدمات درمانی به صورت آزاد یکی از مواردی است که نیازمند هزینه های بسیار زیادی است و فرد باید برای برآمدن از این هزینه ها یک منبع مالی نسبتا خوبی داشته باشد. در صورت عدم وجود منبع مالی مناسب، بهتر است نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کرد.

بانک قرض الحسنه مهر ایرانیان در این زمینه تلاش کرده است تا بهترین شرایط را برای متقاضیان در نظر بگیرد تا افراد بتوانند هزینه های لازم برای خدمات پزشکی و درمانی خود یا افراد خانواده ی خود را پرداخت کنند. به همین دلیل این بانک مبلغی حداقل دو میلیون تومان و حداکثر ۱۵ میلیون تومان برای وام درمان به ازای هر نفر در نظر گرفته است.

مطالب مرتبط با این نوشته