وام بانک کارگشایی
 

بانک کارگشایی جزو یکی از بانک‌های بسیار مهم و قدیمی کشور ایران است. از سال ۱۳۰۵ بانک کارگشایی با تصویب شورای ملی وقت شروع به کار کرد. بانک کارگشایی یکی از شاخه های پایه ی بانک ملی ایران است که نزدیک به یک قرن در زمینه های مختلف مانند وام، مضاربه و... فعالیت می‌کند.

//

بدون شک این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که دریافت وام و تسهیلات از بانک‌های دولتی و یا خصوصی جمهوری اسلامی ایران نیازمند وقت و رفت‌ و آمد های بسیار زیادی است. بانک کارگشایی یکی از بانک های وابسته در کشور ایران است که فرایند دریافت وام آن به نسبت ساده تر از دیگر بانک ها می‌باشد. مطالبی درباره‌ی تاریخچه ی وام بانک کارگشایی، شرایط و چگونگی دریافت آن را می‌توانید در این متن مطالعه کنید.

بانک کارگشایی

بانک کارگشایی جزو یکی از بانک‌های بسیار مهم و قدیمی کشور ایران است. از سال ۱۳۰۵ بانک کارگشایی با تصویب شورای ملی وقت شروع به کار کرد. بانک کارگشایی یکی از شاخه های پایه ی بانک ملی ایران است که نزدیک به یک قرن در زمینه های مختلف مانند وام، مضاربه و… فعالیت می‌کند.

نکته ی مثبتی که درباره ی وام بانک کارگشایی وجود دارد این است که افراد پس از تسویه ی کامل وام خود می‌توانند طلای سپرده شده به بانک را پس بگیرند. از طرفی برای دریافت وام بانک کارگشایی می توانید به جای طلا سکه نیز به بانک تحویل دهید اما موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که پلمپ سکه می‌بیست باز شده باشد تا اصل بودن سکه برای بانک ثابت شده باشد.

بانک کارگشایی داره یک شعبه ی مرکزی در تهران و بیش از پنجاه شعبه ی دیگر دراستان های کشور دارد. از شعبات بانک کارگشایی که در مراکز استان‌ها قرار دارد می‌توان به شهرهای شیراز، اصفهان، تبریز،اراک، کاشان، بم، کرمان، مشهد، همدان، رشت و… اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: وام ۲۰ میلیونی ۴% بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک کارگشایی چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد؟

به طور کل بانک‌ کارگشایی خدماتی خاص را به مشتریان خود ارائه می‌دهند؛ این شرایط عبارتند از:

  • وام بانک کارگشایی یکی از قبیل وام‌ هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. وام بانک کارگشایی ۱۰میلیون تومان است که به هر متقاضی به ازای ترهین طلا آلات و حداقل طی دو فقره قرارداد به فرد مورد نظر داده می‌شود.
  • بانک کارگشایی یکی از بخش‌های بسیار تاثیر گذار سیاستهای کلی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در زمینه عرضه‌ی مسکوکات طلا و برگزاری مزایده‌های حضوری است. یکی از اقدامات بانک کارگشایی تعدیل قیمت طلا و سکه است که در این زمینه بسیار قوی نیز عمل کرده است.
شرایط دریافت وام بانک کارگشایی

شرایط دریافت وام بانک کارگشایی

شرایط دریافت وام بانک کارگشایی چیست؟

خبر خوشی که می‌توان به متقاضیان وام بانک کارگشایی داد این است که بانک کارگشایی شرایط ارائه ی بانک به متقاضیان خود را نسبت به قبل تسهیل کرده است. از مواردی که باعث تسهیل دریافت وام بانک کارگشایی به آن اشاره کرد عبارتند از:

  • افزایش میزان وام: در گذشته میزان وام بانک کارگشایی کمتر از میزان فعلی بوده است. به عنوان مثال وام بانک کارگشایی در تسهیلات قرض الحسنه برای هر نفر حداکثر ۲۰میلیون ریال و به ازای دریافت ۱۰۰ گرم طلا به فرد اختصاص داده می‌شود.
  • کاهش میزان طلا داده شده به بانک توسط متقاضی وام بانک کارگشایی: بانک کارگشایی در جهت رفاه حال مشتریان خود و برای تسهیل شرایط دریافت وام بانک کارگشایی اقدام به کاهش میزان طلای ارائه شده توسط مشتریان کرده است که با استقبال بیشتر مشتریان برای دریافت وام بانک کارگشایی همراه بوده است. در گذشته میزان طلایی که یک فرد برای دریافت وام بانک کارگشایی باید به بانک می داد چیزی حدود ۱۸۵گرم بود که این مقدار به ۱۰۰ گرم کاهش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید: چگونه ۲۴ساعته وام فوری بگیریم؟

تفاوت وام بانک کارگشایی با وام طلای گلدیس در چیست؟

اگر به مشکل اقتصادی خاصی برخورد کردید که برای حل آن چند میلیون تومان پول کم آورده‌اید یکی از راه‌های تأمین بخشی از این مبلغ وام گرفتن از بانک کارگشایی یا وام طلای گلدیس است. در بانک کارگشایی که با هدف رفع نیازهای مالی وفوری مردم با پرداخت قرض‌های کوچک شکل گرفته است می‌توانید با سپردن یا همان ترهین طلا به‌عنوان وثیقه با بانک فقط تا ۲ میلیون تومان وام بگیرید. ولی وام طلای گلدیس می توانید به اندازه ارزش طلای خود به هر میزان با سپردن یا ترهین طلا به عنوان وثیقه وام بگیرید.

از طرفی تفاوت دیگری که می توان میان وام بانک کارگشایی و وام  طلای گلدیس اشاره کرد این است که به ازای سپرده گذاری طلا در بانک کارگشایی می توانید تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام بگیرید اما درمورد وام طلای گلدیس به ازای مقدار سپرده ی طلای خود وام و تسهیلات دریافت خواهید کرد.

از طرفی نحوه ی بازپرداخت وام بانک کارگشایی به گونه ای است که شما به عنوان متقاضی وام بانک کارگشایی نیازی به پرداخت وام به صورت اقساطی نیست؛ بلکه بعد از یک سال دریافت وام می بایست آن را به صورت تمام و کمال پرداخت کرد.

اگر بخواهیم درباره ی نحوه ی بازپرداخت وام طلای گلدیس اطلاعاتی ارائه دهیم باید از اقساطی بودن پرداخت آن اشاره کنیم. مدت زمان بازپرداخت وام بانک کارگشایی حدود ۴ ماه تا یک سال است که درصورت تقاضای فرد متقاضی وام طلای گلدیس امکان تمدید آن تا حدودی وجود دارد.

وام بانک کارگشایی همانطور که در بالا به آن اشاره شد به شکلی است که شما با ارائه ی طلا و سکه به بانک کارگشایی می توانید از آن جا وام دریافت کنید. در صورتی که در وام طلای گلدیس اوضاع به این شکل نیست. تنها با سپرده ی طلای زینتی می‌توانید وام طلای گلدیس را دریافت کنید.

برای گرفتن وام بانک کارگشایی باید حساب سیبا داشته باشید. ولی در وام طلای گلدیس می توانید هر حسابی داشته باشید .عدم وجود مطالبات معوق هم از دیگر شرایط گرفتن این وام است.ولی در وام طلای گلدیس عدم وجود مطالبات معوق شما هم مهم نیست  دقت داشته باشید برای دریافت وام طلا در طلای گلدیس و بانک کارگشایی که برای تکمیل مدارکتان حتماً هنگام مراجعه کارت ملی و شناسنامه عکس‌دار به همراه داشته باشید.

مطالب مرتبط با این نوشته