وام تعمیرات مسکن
 

تسهیلات جعاله یا همان تسهیلات تعمیر مسکن نوع خاصی از تسهیلات است که به فرد متقاضی ارائه می‌شود و فرد متقاضی قصد انجام دادن کار خاصی در زمینه ی مسکن دارد و به همین دلیل از بانک مزد یا همان تسهیلات را دریافت می‌کند.

//
نام وام و موسسهنیاز به سپردهسودحداکثر زمان
بازپرداخت
نوع ضمانتسقف وام
وام تعمیرات مسکن بانک آیندهندارد18 ٪36 ماهشخص10 میلیون تومان
وام تعمیرات مسکن بانک ملیندارد18 ٪36 ماهشخص10 میلیون تومان
وام تعمیرات مسکن بانک شهرندارد18 ٪36-60 ماهسند ملک100 میلیون تومان
وام تعمیرات مسکن بانک صادراتندارد18 ٪48 ماهسند ملک
ضامن رسمی
متغیر نسبت به مبلغ وام
100 میلیون تومان
وام تعمیرات مسکن بانک تجارتندارد18 ٪36 ماهشخص10 میلیون تومان

وام تعمیرات مسکن یا جعاله چیست؟

به طور کلی بانک های کشور نوعی از تسهیلات را برای متقاضیان خود در زمینه‌ی مسکن فراهم کرده‌اند که به آن وام تعمیرات مسکن  یا وام جعاله می گویند. در این مقاله می خواهیم اطلاعات و شرایط لازم برای دریافت این وام را باهم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

وام جعاله یا همان وام تعمیرات مسکن نوع خاصی از تسهیلات است که به فرد متقاضی ارائه می‌شود و فرد متقاضی قصد انجام دادن کار خاصی در زمینه ی مسکن دارد و به همین دلیل از بانک مزد یا همان وام را دریافت می‌کند. وام جعاله برای افزایش قدرت خرید و یا تعمیر مسکن بسیار کاربرد دارد. با هم انواع این وام ها و چگونگی دریافت آن را بررسی می کنیم

به طور کل وام جعاله به دو نوع تقسیم می‌شود:

 1. وام جعاله تعمیر: به طور کل وام جعاله تعمیر به اقداماتی خاص برای تعمیر در منزل تعلق می‌گیرد. به عنوان مثال کارهایی مانند حفر یا ترمیم چاه، سرویس حمام، آشپزخانه و دستشویی، ترمیم یا آسفالت کاری پشت‌ بام، جابجایی و یا تعویض درب و پنجره های منزل مورد نظر، لوله کشی و سیستم گرمایش و سرمایش، کاشی کاری ساختمان، تعمیرات جزئی داخلی ساختمان، رنگ و نقاشی، خرید انشعاب آب و گاز و ترمیم سیم کشی خراب و از کارافتاده‌ی ساختمان جزو مواردی است که وام جعاله تعمیر به آن تعلق می گیرد.

 

 1. وام جعاله تکمیل: وام تعمیرات مسکن تکمیلی یا همان وام جعاله تکمیل نیز یکی از وام های مربوط به مسکن و تعمیرات داخلی و خارجی آن می‌باشد. در مجموع وام تعمیر مسکن تکمیلی به اقداماتی نظیر حیاط سازی، نرده کشی، موزاییک کاری، کاشی کاری، لوله کشی آب و گاز، تکمیل زیرزمین، حفر چاه، نصب موکت، پارکت و تعمیرات داخلی تعلق می‌گیرد.
وام و تسهیلات جعاله

وام و تسهیلات جعاله

راه‌های دریافت وام تعمیر مسکن (وام جعاله):

 • سپرده گذاری: دریافت وام جعاله از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است. برای دریافت این قبیل تسهیلات تا سقف پنج میلیون تومان می‌بایست همین مبلغ را به اندازه ی شش ماه در بانک موردنظر سپرده‌ گذاری کنید و سپس می توانید درخواست این وام را به بانک دهید. نرخ سود وام جعاله ۱۱ درصد است. یکی از ویژگی های خوب وام تعمیرات مسکن یا همان جعاله بازپرداخت پنج ساله ی آن می‌باشد.

نکته ی دیگری که درباره ی وام جعاله می بایست بیان کرد موضوع مدت زمان سپرده گذاری شماست. اگر تا یک سال سپرده گذاری در این بانک به مبلغ پنج میلیون تومان یا بیشتر کرده باشید، می توانید از تخفیف یک درصدی نرخ سود وام تعمیر مسکن برخوردار شوید. نرخ سود وام جعاله برای این قبیل سپرده گذاران ده درصد خواهد شد.

 • اوراق ممتاز: به ازای هر ۵۰۰ هزار تومان وام می‌بایست یک اوراق ممتاز دریافت کنید. این اوراق را باید خریداری کنید. دریافت وام جعاله از طریق اوراق ممتاز مانند دیگر وام های مسکن نیازمند سپرده گذاری نیست. سقف این وام تا ده میلیون تومان است. این دو نکته درباره ی دریافت وام تعمیر مسکن از طریق اوراق ممتاز را فراموش نکنید:
 1. درمورد مدت بازپرداخت و نرخ سود آن می‌بایست به این مورد اشاره کرد که به دلیل بالاتر بودن مبلغ وام، سود آن نیز افزایش پیدا کرده است. سود ۵ درصد مقدار تعیین شده برای وام تعمیرات مسکن از طریق اوراق ممتاز است. مدت زمان پرداخت این وام نیز حداکثر تا پنج سال می‌باشد.
 2. این موضوع را نباید فراموش کرد که وام جعاله را می توان کنار دیگر وام های مسکن برای افزایش قدرت خرید و یا تعمیر مسکن از آن استفاده کرد. سقف وام تعمیر مسکن از طریق اوراق ممتاز تا ۲۰ میلیون تومان نیز افزایش پیدا می‌کند اما موضوعی که بسیار مهم است این می‌باشد که حتما برای دریافت وام جعاله در کنار دیگر وام های مسکن باید از طریق اوراق ممتاز اقدام کنید.
 • دریافت وام تعمیرات مسکن به صورت ترکیبی: این مدل وام هم از طریق اوراق ممتاز و سپرده گذاری صورت می‌پذیرد. می‌توانید از طریق سپرده گذاری به مبلغ پنج میلیون تومان و از طریق اوراق ممتاز نیز به ارزش پنج میلیون تومان تسهیلات از جانب بانک دریافت کنید.

شرایط و ضوابط دریافت وام تعمیر مسکن (جعاله) چیست؟

همان طور که برای همه مشخص و مبرا است، برای دریافت وام می‌بایست چند سری شرایط را دارا بود، باهم به بررسی این شرایط و ضوابط می پردازیم:

 • فرد متقاضی وام تعمیر مسکن و ضامن وی نباید هیچ گونه چک برگشتی و یا بدهی سررسید شده در سیستم بانکی داشته باشند.
 • برای ملکی که قصد دریافت وام جعاله را دارید، در صورت وجود باید وام تعمیر مسکن یا همان جعاله قبلی آن را پرداخت کرده باشید. برای
 • درخواست وام جعاله نباید وام تسویه نشده ای برای آن در این زمینه وجود داشته باشد.
 • قبل از درخواست وام تعمیر مسکن، پرداخت هزینه ی کارشناسی ملک را فراموش نکنید.

مدارک موردنیاز برای دریافت وام تعمیرات مسکن (وام جعاله):

برای دریافت وام تعمیر مسکن می‌بایست مدارک زیر را به بانک تحویل دهید؛ این مدارک عبارتند از:

 1. اصل و تصویر صفحات سند ملک را فراموش نکنید. این سند می بایست به مالکیت فرد متقاضی وام جعاله باشد.
 2. ارایه ی مدرکی که کد پستی مسکن را به بانک تایید کند. قبوض آب، برق یا گاز می تواند گزینه ی خوبی باشد.
 3. اصل و تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه مالک و یا مالکان ملک مورد نظر که قصد دریافت وام جعاله را دارند، یکی از مدارک لازم برای اخذ وام جعاله یا همان وام تعمیرات مسکن به حساب می‌آید .
 4. مدارک شغلی و میزان درآمد فرد متقاضی وام یکی از مدارک بسیار مهم برای دریافت تسهیلات جعاله مسکن می‌باشد. این مدرک به منظور بررسی و ارزیابی نهایی جهت بازپرداخت وام صورت می‌گیرد. مدارکی مانند فیش حقوقی و نوع کار فرد متقاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 5. تکمیل و امضای فرم درخواست وام جعاله

این نکته را فراموش نکنید که پس از بررسی مدارک به شما وام تعمیرات مسکن تعلق می گیرد. صرفا داشتن این شرایط شما را واجد دریافت وام نمی‌کند و بررسی های نهایی می بایست توسط کارشناس مربوطه انجام گیرد.

مطالب مرتبط با این نوشته