دکتر سید شمس الدین حسینی
 
//

سید شمس الدین حسینی متولد ۱۳۴۶ در استان مازندران شهرستان تنکابن و دارنده مدرک دکترای اقتصاد در بخش عمومی و بین‌الملل از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد است. وی یکی از دولت‌مردان دولت محمود احمدی‌نژاد است و وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت نهم و دولت دهم در جمهوری اسلامی بوده است.

رزومه دکتر سید شمس الدین حسینی

رزومه دکتر سید شمس‌الدین حسینی

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی: سید شمس‌الدین حسینی

سوابق تحصیلی:

      کارشناسی B.Sc, 1368, اقتصاد گرایش بازرگانی, دانشگاه علامه طباطبایی
            کارشناسی ارشد M.Sc, 1371, علوم اقتصادی, دانشگاه تهران
            دکتری, ۱۳۸۱, اقتصاد گرایش عمومی و بین الملل, دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

سوابق اجرایی

  • حسینی از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۷ به عنوان مدیر کل حوزه ریاست و بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور فعالیت داشت و به طور همزمان از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۷ هماهنگ‌کننده ملی پروژه‌های دفتر عمران سازمان ملل متحد بود.
  • حسینی همچنین از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۱ دبیر کمیسیون‌های مشترک همکاری ایران با کشورهای کره جنوبی، مالزی در سازمان برنامه و بودجه کشور بود و از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به عنوان مدیر کل دفتر بین‌الملل و روابط عمومی وزارت نیرو و دبیر کمیسیون مشترک ایران و قطر در این وزارتخانه فعالیت داشت.
  • حسینی از سال ۱۳۸۱ با انتقال به وزارت بازرگانی به سمت مدیر کل دفتر مطالعات اقتصادی این وزارتخانه منصوب شد و تا سال ۱۳۸۷ در این سمت باقی‌ماند.
  • وی از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ به طور همزمان نایب رئیس کمیته برنامه‌ریزی توسعه صادرات بود و در سال ۱۳۸۵ به عنوان نماینده وزارت بازرگانی در کمیسیون تخصصی شورای بورس معرفی شد.

کتاب های تالیفی

  • حسینی سید شمس الدین ، فقیه نصیری مرجان، برنامه‌ریزی توسعه؛ مبانی مفاهیم و مطالعه تطبیقی تجربه کشورهای منتخب و ایران، تالیف، انتشارات مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، ۱۳۸۹/۰۱/۰۱
  • حسینی سید شمس الدین ، مبانی طرح تحولات اقتصادی؛ با تأکید بر هدفمند کردن یارانه‌ها، تالیف، انتشارات معاونت امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، ۱۳۹۱/۰۷/۰۱
  • حسینی سید شمس الدین ، سوری امیدرضا، سوری امیررضا، راهبرد های تامین مالی تعاونی ها در ایران، تالیف، پایور، ۱۳۹۲/۰۱/۰۱
  • حسینی سید شمس الدین ، شفیعی افسانه، خانی داوود، نقش و جایگاه دولت در اقتصاد، از نظریه تا عمل، تالیف، پیک نور، ۱۳۹۲/۰۱/۰۱

مطالب مرتبط با این نوشته