تبدیل بیت کوین به ریال
 
//

تبدیل بیت کوین به ریال در عصر حاضر امری سود آور است که برای فعالان و کاربران در فضای مجازی قابل چشم پوشی نیست.

اما پیش از انکه راجع به چگونگی تبدیل بیت کوین به ریال صحبت کنیم بیایید در گام نخست بیت کوین را بشناسیم و بررسی کنیم چطور می توان از آن بهره مند شد.

تبدیل بیت کوین به ریال

بیت کوین چیست ؟

بیت کوین یا Bit coin  یک ارز دیجیتالی یا ارز رمز نگارنده شده است که در دنیای مجازی ارزش پولی را در خود نگهداری می کند و این کار توسط فرآیند بسیار پیچیده رایانشی اتفاق می افتد که تقریبا احتمال جعل این پول را از بین می برد.

یکی از ویژگی های بارز بیت کوین عدم نیازش به پشتوانه مالی است و به خودی خود دارای ارزش است. یعنی مانند یک تکه طلا می ماند که به خاطر کمیاب بودنش دارای اعتبار و ارزش می شود، حال آنکه می دانیم ارزش پول فیزیکی به پشتوانه فلزات گرانبهایی همچون طلا است.

پس شما می توانید این ارز دیجیتالی ارزشمند را خریداری کرده و یا حتی به عنوان یک سرمایه رو به رشد به آن نگاه کنید.

نکته قابل تامل در این میان محدود بودن منابع بیت کوین است، این بدان معنا است که این ارز دیجیتالی برای همیشه قابل دست یابی و استخراج نیست و در آینده ما سرمایه دارانی با میزان سرمایه بیت کوینی را خواهیم یافت.

فروش بیت کوین

زمانی که شما دارای ذخیره ارز دیجیتالی هستید شاید به دلایل مختلف نیاز به فروش و یا تبدیل بیت کوین خود داشته باشید. ما چند نمونه از عواملی که منجر به استفاده شما از ذخایر بیت کوین موجود در کیف پولتان  می شود را ذکر می کنیم.

  • نقد کردن ارز دیجیتال و تبدیل آن به ریال و یا تومان
  • ثبت نام در وب سایت هایی که از طریق بیت کوین هزینه دریافت می کنند
  • خرید از فروشگاه های اینترنتی که دارای برچسب های قیمت بیت کوین هستند
  • ….

فروش بیت کوین به دو روش online  یا offline امکان پذیر است که هرکدام مزیا و معایب خود را دارا می باشد.

تبدیل بیت کوین به ریال از طریق صرافی ها

فروش آنلاین بیت کوین و یا تبدیل بیت کوین به ریال در ایران از طریق صرافی های اینترنتی قابل انجام است. اما دقت داشته باشید تنها صرافی های اینترنتی قابل اعتماد هستند که دارای نماد اعتماد الکترونیک فعال باشند در غیر این صورت امکان کلاه برداری بسیار وجود دارد.

صرافی های دیجیتال واسط بین شما و خریدار در امر تبدیل بیت کوین به ریال هستند. برای استفاده از خدمات صرافی دیجیتال شما در وب سایت صرافی ثبت نام کرده، میزان بیت کوین و قیمت پیشنهادی و نوع واحد دریافت پول خود را انتخاب می کنید و بعد از پیدا شدن خریدار صرافی مابقی مراحل را انجام داده و پول شما را به صورت ریالی به حسابتان واریز می کند. تنها مشکلی که بر سر این راه وجود دارد مدت زمان انتظار شما برای دریافت پولتان است.

فروش بیت کوین

تبدیل بیت کوین به ریال از طریق وب سایت ها

در دیگر کشورهای دنیا شما برای تبدیل بیت کوین به پول رایج کشورتان و یا معاملات تجاری غیر از صرافی ها می توانید از یکسری سایت های معتبر نیز بهره مند شوید. ساز و کار برخی از سایت ها مانند  coinbase  یا Bitbargaine بدان شکل است که شما بعد از ثبت نام و ابراز هویت پیشنهاد فروش بیت کوین یا تبدیل بیت کوین را مطرح می کنید. در گام بعدی وب سایت درخواست شما را به خریداران اطاع می دهد و در نتیجه وب سایت خریدار و فروشنده بیت کوین را به هم وصل کرده و امکان معامله را فراهم می سازد.

سری دیگری از وب سایت ها هستند که شما را خیلی سریعتر به پولتان با واحد ارزی مد نظر می رسانند فقط کافی است که شما دارای حساب بانکی در خارج از کشور باشید و کاملا بدیهی است که پول دریافتی شما معادل دلار، پوند و … خواهد بود.

اما در ایران هم وب سایت های معتبری در این حوزه فعال هستند و شما بعد از ثبت نام و طی کردن مراحل ابراز هویت می توانید بیت کوین خود را به ریال تبدیل کرده و در حساب بانکیتان ذخیره نمایید. تبدیل بیت کوین به ریال از طریق وب سایت ها بعد از ابراز هویت تقریبا بعد از ۲۴ ساعت اتفاق می افتد اما برای اینکه بدانید چطور می توانید از امکانات سایت های ایرانی استفاده کنید باید راهنمای استفاده و قوانین هر سایت را درون همان وب سایت جست و جو کنید فقط مراقب سودجویان باشید.

بیشتر بخوانید:

پولشویی چیست

معادل بیت کوین به ریال

۱ بیت کوین معادل ۱۰۰۰۰۰۰۰۰( صد میلیون ) ساتوشی است در نتیجه ۱ ساتوشی معادل ۰/۰۰۰۰۰۰۰۱بیت کوین است.

۱ ساتوشی پایین ترین نرخ ارز دیجیتال است که معادل ۰/۱۵  ریال می باشد پس ۱۰ ساتوشی معادل ۰/۰۰۰۰۰۰۱۰ بیت کوین و ۱/۵  ریال می باشد.

شما برای اینکه بدانید در کیف پول خود چه مقدار بیت کوین با ارزش ریالی دارا می باشید فقط کافی است از معادله بالا استفاده کنید اما فراموش نکنید قیمت گذاری روی بیت کوین به صورت ثابت اتفاق نمی افتد و بسیار دستخوش تغییر است به طوریکه گاهی در خرید و فروش بیت کوین ساعت ها نیز حائز اهمیت است.

مطالب مرتبط با این نوشته