طرح کرامت بانک رفاه
 
//

آیا بانک رفاه کارگران را می شناسید و با خدمات و امکانات آن آشنا هستید؟ آیا با شرایط بانک رفاه برای پرداخت وام به بازنشستگان در سال ۹۷ آشنایی دارید؟ آیا می دانید طرح تسهیلات کرامت بانک رفاه چیست و متقاضیان می توانند تا چه سقفی وام بگیرند و تعین اقساط آن به چه صورتی است؟

بانک رفاه کارگران از معروف ترین و با سابقه ترین و از نخستین بانک های ایرانی است. این بانک یکی از بازوهای سازمان تأمین اجتماعی ایران در زمینه خدمات بانکداری و مالی است و دارای ۱۰۳۵ شعبه در سراسر ایران بوده که شعبه اصلی و مرکزی آن در تهران واقع شده است. این بانک ایرانی فعالیت خود را از سال ۱۳۴۰ در تهران و اصفهان شروع کرد و تاکنون نقش بسیار مؤثری در انجام کارها و خدمات اجتماعی داشته است و از جمله خدمات آن می توان به همکاری های پی در پی و مداوم با انجمن های خیریه و کمک به دانشگاه ها و در اختیار گذاشتن امکانات و خدمات بی نظیر بانکی برای تمامی قشرهای جامعه مانند بازنشستگان و پرستاران و جوانان و فرهنگیان و غیره…. بوده است.

 

آیا بازنشته شده اید و نیاز ضروری به وام دارید ولی نمی دانید که چه کاری انجام بدهید و هیچ اطلاعاتی ندارید؟ شما می توانید با خواندن این مطلب از جزئیات وامی که بانک رفاه در قالب طرح کرامت در سال ۹۷ تا سقف ۸۰ میلیون تومان به صورت عقد مرابحه در اختیار بازنشستگان قرار می دهد، اطلاعات لازم را بدست آورید.

طرح کرامت بانک رفاه

جزئیات وام طرح کرامت بانک رفاه در سال ۹۷ چیست ؟

بانک رفاه کارگران اعلام کرده است که در سال ۹۷ وامی در قالب طرح کرامت به بازنشستگان دانشگاه های علوم پزشکی و تأمین اجتماعی به نسبت اندازه میانگین حساب جاری که در بانک رفاه دارند تا ۴ برابر و تا سقف ۸۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند. تسهیلات این وام برای مصارفی مانند هزینه های تحصیلی و درمانی و تهیه مصالح برای تعمیر منازل مسکونی و حتی بازسازی مجدد و ساخت واحد مسکونی و کمک هزینه ازدواج فرزندان و جهیزیه و مسافرت ( زیارت و تفریحی ) طبق شرایطی مشخص و معلوم به متقاضیان پرداخت می کند. مشمولان طرح کرامت وام بازنشستگی می توانند با تهیه مدارک و در دست داشتن آن ها، به یکی از شعب بانک رفاه در سراسر کشور برای دریافت تسهیلات آن اقدام نمایند.

نوع سپرده در بانک رفاه برای طرح کرامت، جاری و بدون دسته چک است و حداقل مدت خواب سپرده این طرح در بانک ۲ ماه و نهایتاً ۱۲ ماه است. به مبلغ سپرده در بانک سودی پرداخت نخواهد شد و حداکثر مبلغ تسهیلات آن ۸۰ میلیون تومان می باشد، که این مبلغ با سود ۱۸ درصد و با اقساط حداکثر ۶۰ ماه به بازنشستگان عزیز پرداخت می شود.

به طور مثال اگر مبلغ ۱ میلیون به مدت ۲ ماه در بانک داشته باشید در قالب این طرح، می توانید مبلغ ۳ میلیون تومان وام با اقساط ۲۴ ماه و یا مبلغ ۴ میلیون تومان با اقساط ۱۸ ماهه به عنوان تسهیلات دریافت کنید.

شرایط لازم برای دریافت وام طرح کرامت

متقاضیان دریافت وام طرح کرامت باید شرایط لازم برای دریافت آن را داشته باشند. این شرایط عبارتند از:

  1. این متقضیان باید حتما جزء بازنشسته های اداره تأمین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی باشند.
  2. مبلغ قسط های ماهانه وام را ۶۰ درصد حقوق متقاضی باید تحت پوشش قرار دهد.
  3. متقاضیان باید حتماً صاحب یک حساب جاری و بدون دسته چک در بانک رفاه باشند.
  4. متقاضیان باید حقوق بازنشستگی و مستمری خود را از بانک رفاه کارگران دریافت کنند.

اقساط وام طرح کرامت بانک رفاه

 تعداد اقساط وام بازنشستگان و تسهیلات آن

تعداد اقساط وام بازنشستگان در طرح کرامت بانک رفاه به مدت سپرده بانکی و مقدار تسهیلات آن بستگی دارد که ابتدای آن ۱۸ ماه و انتهای آن ۶۰ ماه می باشد.

سعی داریم که با ارائه این جدول شما را با مدت زمان خواب سپرده و مبلغ تسهیلات و تعداد اقساط آن بیشتر آشنا کنیم:

 

سود سپردهتعداد اقساط وامتسهیلات دریافتی واممدت سپرده در بانک
۰۲۴ قسط۳ برابر میانگین سپردهمدت ۲ ماهه
۰۱۸ قسط۴ برابر میانگین سپردهمدت ۲ ماهه
۰۳۰ قسط۳ برابر میانگین سپردهمدت ۳ ماهه
۰۲۴ قسط۴ برابر میانگین سپردهمدت ۳ ماهه
۰

۳۰ قسط

۳ برابر میانگین سپردهمدت ۴ ماهه
۰۲۴ قسط۴ برابر میانگین سپردهمدت ۴ ماهه
۰۳۶ قسط۳ برابر میانگین سپردهمدت ۵ ماهه
۰۳۰ قسط۴ برابر میانگین سپردهمدت ۵ ماهه
۰۴۸ قسط۳ برابر میانگین سپردهمدت ۶ ماهه
۰۴۲ قسط۴ برابر میانگین سپردهمدت ۶ ماهه
۰۶۰ قسط۳ برابر میانگین سپردهمدت ۷ تا ۱۲ ماهه

وام بازنشستگی طرح کرامت

شرایط ضامن و ضمانت برای وام بازنشستگی طرح کرامت

برای دریافت وام بازنشستگی در طرح کرامت متقاضیان باید طی اعلامیه بانک رفاه ضامن و یا ضمانت هایی برای دریافت تسهیلات به بانک ارائه دهند.

  • برای دریافت وام با تسهیلات مبلغ ۷ تا ۱۰ میلیون تومان یک ضامن با گواهی کسر حقوق لازم است.
  • برای دریافت وام با تسهیلات تا مبلغ ۳۰ میلیون تومان ۲ ضامن با گواهی کسر حقوق لازم است.
  • برای دریافت وام با تسهیلات بالای مبلغ ۳۰ میلیون تا مبلغ ۸۰ میلیون تومان ارائه سند ملکی به عنوان وثیقه ضروری است.

 

امیدواریم که توضیحات این متن برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم با بیان این مطالب به بسیاری از سؤالات شما در زمینه دریافت وام طرح کرامت بانک رفاه برای بازنشستگان پاسخ داده باشیم.

مطالب مرتبط با این نوشته