وام دانشجویی دانشگاه آزاد
 
//

وام دانشجویی با هدف تسهیل در امر تحصیل برای دانشجویان در نظر گرفته شده است تا هیچ شخصی به خاطر محدودیت منابع مالی از امر تحصیل جا نماند. همچنین ارائه خدمات مطلوب با رسالت تربیت افرادی که آینده ساز جامعه و کشور هستند از جمله موارد حائز اهمیتی است که به آن نگاه ویژه ای می شود.

در این میان دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال سازو کارهای حمایتی با اعطای وام دانشجویی یاری رسان دانشجویان خود در سراسر کشور است، دانشجویان دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از انواع وام های دانشجویی بهره مند شوند تا کمک هزینه ای باشد برای پروژه ها و امور تحصیلی که درگیر آن هستند.

وام دانشجویی دانشگاه آزاد به چند بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم بندی می شود که در ادامه هر بخش به تفصیل بیان خواهد شد.

این نکته قابل توجه است که وام دانشجویی تنها وامی نیست که به دانشجویان تعلق می گیرد و هر فرد با توجه به اموری که در دوره تحصیل خود با آن درگیر می شود می تواند با توجه به ضوابط و قوانین حاکم از انواع وام دانشجویی بهره مند شود.

وام دانشجویی دانشگاه آزاد

صندوق رفاه دانشجویی

صندوق رفاه دانشجویی با در نظر گرفتن شرایط تحصیلی و رفاهی دانشجویان وام ها و تسهیلاتی را در نظر گرفته است که هر دانشجو با توجه به مقطعی که در آن تحصیل می کند می تواند یکی از خدمات آن را استفاده کند. صندوق رفاه دانشجویان در هر دانشگاه زیر نظر بخش دانشجویی فعالیت می کند و شما با مراجعه به این بخش می توانید از امکانات موجود مطلع و بهره مند شوید.

طبق آخرین بخشنامه از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صندوق رفاه دانشجویان به ریاست محترم دانشگاه های کلیه مناطق، مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد مکلف شده اند تا بخشی از شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را از محل وجوه اداره شده با حداقل کارمزد از این صندوق پرداخت کنند. لازم به ذکر است برای دریافت وام دانشجویی، متقاضی باید دارای مدارک و شرایط اعطای وام باشد تا بتواند از این خدمات استفاده نماید، برای تکمیل موارد خواسته شده جهت دریافت وام دانشجویی می توانید از امور دانشجویی در مرکز محل تحصیل خود کمک بگیرید .

اعطای وام بانکی به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

یکی از اقدامات مهم دانشگاه ها امضاء تفاهم نامه با یکسری از بانک ها و صندوق های قرض الحسنه می باشد که کمک شایانی به دانشجویان می کند تا برای رسیدن به اهدافشان خدمات مالی بیشتری را دریافت کنند.

یکی از موسساتی که با دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اعطای وام بانکی دانشجویان همکاری دارد صندوق قرض الحسنه مهر است که دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می توانند بر اساس ضوابط و مقررات موجود از وام بانک قرض الحسنه مهر تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال بهره مند شوند.

این وام با کارمزد ۳ درصد و دوره بازپرداخت ۲۴ تا ۴۸ ماهه به همه دانشجویان در مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی تعلق می گیرد. بانک قرض الحسنه مهر ایران بیش از این نیز تفاهم نامه ای را با وزارت علوم و دانشگاه پیام نور نیز امضاء کرده است و این فرصت بسیار عالی را برای دانشجویان دیگر دانشگاه ها فراهم کرده است.

وام دانشگاه آزاد

انواع وام های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

وام های دانشجویی قسمتی از دغدغه ی دانشجویان برای انتخاب رشته مورد نظرشان را کاهش می دهد. همانطور که می دانید بعضی از رشته ها مستلزم پرداخت هزینه ای بیش از شهریه دانشگاه است، از این روی تبدیل به یک چالش برای دانشجویی شده است که قصد تحصیل در رشته مورد نظر را دارد. انواع وام های دانشجویی شکل گرفته اند تا بتوانند بخشی از مشکلات دانشجویان را حل کنند.

در دانشگاه آزاد ۱۶ نوع وام دانشجویی متفاوت وجود دارد که  در سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شوند.

وام قرض الحسنه دانشجویی کوتاه مدت حداکثر ۶ ماه، وام قرض الحسنه دانشجویی میان مدت حداکثر ۱۲ ماه و وام قرض الحسنه دانشجویی بلند مدت حداکثر ۶۰ ماه می باشد که وام دانشجویی کوتاه مدت و میان مدت باید در زمان تحصیل دانشجو تسویه شود.

منابع اخذ وام دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

شما اگر دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی هستید از چند منبع امکان دریافت وام را دارید که ما در این مقاله همه موارد را به شما خواهیم گفت.

  • تسهیلات اعطایی از محل منابع صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که شامل مواردی چون خرید مسکن برای مجردها تا سقف اعتبار ۵ میلیون ریال و متاهلین تا سقف اعتبار ۷ میلیون ریال، ضروری ( پایان نامه ، خرید کتاب تخصصی ، ورزشی و … ) با شرایط باز پرداخت در دوران تحصیل، کوتاه مدت با مبلغ ۵۰ درصد کل شهریه ، میان مدت با مبلغ ۵۰  درصد کل شهریه، بلند مدت با مبلغ ۵۰ درصد کل شهریه، قرض الحسنه ازدواج و قرض الحسنه تحصیل می باشد.
  • تسهیلات اعطایی از منابع تخصیصی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که شامل مواردی چون بلند مدت شهریه در مقطع تحصیلی کاردانی، بلند مدت شهریه در مقطع کارشناسی ارشد و بلند مدت شهریه در مقطع دکتری تخصصی می باشد.
  • تسهیلات اعطایی از محل منابع بانک ملی ایران که شامل دانشجویان در مقاطع تحصیلی کاردانی با سقف پرداخت ۲۵ میلیون ریال، کارشناسی ارشد با سقف پرداخت ۵۰ میلیون ریال و دکتری با سقف پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال می باشد که تعداد اقساط آن ۶۰ ماهه است.
  • اعطای تسهیلات ازدواج دانشجویی از بانک های عامل از جمله پست بانک با مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و تعداد اقساط آن ۳۶ ماه و صندوق کارآفرینی امید با مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و تعداد اقساط ۳۶ ماه

مطالب مرتبط با این نوشته