ماینینگ بیت کوین۱
 
//
بیت کوین به عنوان مهمترین و معروفترین ارزهای دیجیتال میتواند سودآوری فراوانی برای سرمایه گذاری داشته باشد، حال آنکه بتوان به استخراج آن پرداخت، میتواند این سودآوری را نیز چندین برابر کند البته با شروطی خاص. داشتن برق ارزان و همچنین سخت افزارهای مناسب استخراج، یکی از ضروریات این کار به شمار می آید.
کشور چین به دلیل داشتن مزیت رقابتی در برق ارزان، عمده استخراج بیت کوین را در اختیار دارد.
دانش کافی در این زمینه میتواند شما را به سمت درست هدایت کند و البته در کنار دانش کافی، داشتن سیستمی که CPU و همچنین گرافیک بالایی دارد میتواند شما را به استخراج بیشتر این ارز سوق دهد.

برای استخراج بیت کوین شما نیاز به سخت افزار تخصصی ASIC خواهید داشت و به دلیل افزایش گستره بیت کوین و تراکنش های انجام شده ،دیگر استخراج به واسطه کامپیوترهای معمولی صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

این روزها ما شاهد استخراج های عظیم بیت کوین هستیم که این استخراج بر روی سیستم های ASIC انجام می شود به عبارتی بهتر میتوان دریافت که سخت افزارهای ASIC  هسته ی اصلی دستگاه های استخراج بیت کوین هستند.

بیشتر بخوانیم:  کیف پول بیت کوین چیست 

 

ماینینگ بیت کوین

مهمترین عوامل در خرید دستگاه استخراج بیت کوین

۱- قیمت

در تمامی موارد زندگی قیمت به عنوان مهمترین عامل برای خرید کالا در نظر گرفته می شود. این عامل در خرید دستگاه های استخراج نیز صدق می کند. بایستی سرمایه مدنظر برای خرید و همچنین زمان بازگشت آن مورد توجه قرار گیرد.

۲- مقدار تولید هش

نکته مهم دیگری که بایستی در انتخاب دستگاه مورد توجه قرار گیرد، میزان هش تولیدی است، به عبارتی بهتر هش بیشتر میتواند درآمد بیشتری را نیز رقم زند.

۳- کارآمدی دستگاه

در کشورهایی که هزینه برقی مصرفی خانگی بالاست بایستی کارآمدی دستگاه مدنظر قرار گیرد به نحوی که میتوان بیان کرد، بهترین دستگاه استخراج بیت کوین بر پایه ASIC، کارآمدترین آن است. کارآمدترین دستگاه استخراج بایستی برای هر هش، هزینه برق کمتری پرداخت کنید.

معروفترین دستگاه های استخراج بیت کوین

۱- Bitmain Antminer S9

۲- Bitmain Antminer T9

۳- Bitmain Antminer R4

استخراج ابری

در این نوع استخراج میتوان قسمتی از سخت افزارهای شرکت های بزرگ را برای اینکار اجاره نمود. در این حالت به مواردی همچون کامپیوتر و یک کیف پول نیاز خواهید داشت. اما این روش مانند تمام روش های دیگر معایب و مزایایی خواهد داشت که در زیر آنها را بیان خواهیم کرد.

مزایا

  1. عدم نیاز به مکان خاص
  2. نبود هزینه برق مازاد
  3. عدم نیاز به تجهیزات پیشرفته

معایب 

  1. عدم  انعطاف پذیری
  2. سود پایین تر
  3. ریسک های کلاهبرداری

مطالب مرتبط با این نوشته