//

بانک قرض الحسنه مهر ایران هم اکنون حدود 10 سال از فعالیتش در عرصه بانکداری اسلامی می گذرد.این بانک توانسته در یک دهه فعالیت خود علاوه بر ترویج فرهنگ قرض الحسنه،اقدام به رفع نیازهای ضروری اقشار کم درآمد جامعه نماید. سیاست های اعتباری جدید بانک در سال 1396 حاوی نکات مثبت بسیاری می باشد. افزایش تعداد اقساط وام های بانک مهر ایران از 36 به 60 ماه یکی از نکات مثبت و کلیدی در بسته سیاست اعتباری جدید سال 1396 می باشد.

یکی از مهمترین دغدغه های مشتریان بانک قرض الحسنه مهر ایران سقف تعداد اقساط (حداکثر 36 ماه) آن بود.مشتریانی که در امر تجهیز منابع بانک حضور فعالانه و خیرخواهانه دارند تمایل به افزایش تعدا اقساط آن داشتند. لیکن با توجه به سیاست بانک حداکثر سقف تعداد اقساط 36 ماه بود.

اکنون بعد از انتصاب آقای دکتر مرتضی اکبری به عنوان مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال 1395 ایشان توانستند با تحقیقات لازم و همچنین اقدام های کارشناسی در بدنه بانک (با توجه به اینکه آقای دکتر مرتضی اکبری از فعالان و محققان جوان و موفق حوزه بانکداری اسلامی می باشند و مقاله های ایشان در نقد بانکداری اسلامی و بهبود شرایط بانکی به کرات رتبه های اول کشور را بدست آوردند.) نیاز های مشتریان و بازار هدف بانک را به خوبی شناسایی نمایند. و این محدودیت در بسته اعتباری جدید سال 1396 برداشته شد و هم اکنون مشتریان می توانند وام های خود را تا اقساط 60 ماهه دریافت نمایند.

مزایای این سیاست(افزایش تعداد اقساط وام های بانک مهر ایران از 36 به 60 ماه):

  • افزایش توان رقابت پذیری بانک(با توجه به اینکه بعضی از رقبا وام های خود را تا 60 ماه قسط بندی می کنن).
  • جذب مشتریان جدید(رفع نیاز قشر زیادی از جامعه و کمک به جذب منابع آنها)
  • افزایش رضایت مندی مشتریان.
  • کمک به اقشار ضعیف جامعه که از رسالت های اصلی بانک می باشد(با توجه به کم شدن مبلغ قسط و افزایش توان بازپرداخت مشتری).
  • کاهش مطالبات غیر جاری بانک(قدرت بازپرداخت افزایش پیدا میکند درنتیجه احتمال عدم توانایی پرداخت قسط کاهش پیدا می کند.

بنابراین اشخاصی که حساب جدید افتتاح می کنند و یا در سال قبل اقدام به افتتاح حساب نمودند و امسال اقدام به دریافت وام می نمایند می توانند تسهیلات خود را تا 60 ماه تقسیط کنند.

دیگر مطالب پیشنهادی :

افزایش تعداد اقساط وام های بانک مهر ایران از 36 به 60 ماه

 

 

مطالب مرتبط با این نوشته