عملیات بانکی با کارت ملی هوشمند
 
سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک کارت های هوشمند ملی جایگزین کارت پایان خدمت و گواهینامه شود. وی همچنین افزود یکی از بانک‌های کشور از امکانات نقل و انتقال بانکی توسط کارت ملی هوشمند بهره خواهد برد.
سیف الله ابوترابی اظهار کرد: بیش از ۴۷ میلیون نفر ایرانی ثبت نام کارت ملی هوشمند خود را تکمیل کرده‌اند و در لیست دارندگان کارت ملی هوشمند هستند.

وی افزود: نزدیک به ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت برای متقاضیان ارسال شده است و همین تعداد کارت نیز با تفاوت اندک، به مردم تحویل داده شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با ذکر اینکه کارت‌ های ملی به محل‌ های درخواست شده، ارسال می‌شوند، گفت: در هنگام ثبت نام اسکن اثر انگشت دریافت می‌شود و برای فعال سازی کارت، باید به همان دفتر و تطبیق مجدد اثر انگشت، فرد به دفاتر ثبت نامی مراجعه کنند.

وامتا | خرید و فروش وام ,مشاوره بانکی و مالی

سخنگوی سازمان ثبت احوال تاکید کرد: هم وطنان ثبت نام و دریافت کار را به پایان سال موکول نکنند.

ابوترابی با اشاره به اینکه ممکن است بخش اعظم کارت‌های صادره در پایان سال بدست هموطنان نرسد، تاکید کرد: کسانی که تکمیل ثبت نام کرده اند، در لیست قرار می‌گیرند و اگر بعد از سال به جایی مراجعه کردند، با یک استعلام وجود کارت ملی شان محرز می‌شود.

وی اظهار داشت: هموطنان به دفاتر پیشخوان و پست یا ادارات ثبت احوال مراجعه کرده و مراحل تکمیل ثبت نام را انجام دهند.

ابوترابی ادامه داد: ۱۹۰ سازمان و وزارتخانه تفاهم امضا کرده اند که برای احراز هویت از نقاط مختلف کشور با ما در ارتباط باشند و بر اساس مصوبه هیئت وزیران کارگروهی شکل گرفته تا کارت هوشمند مشابه در سایر دستگاه‌ها ارائه نشود.

وی افزود: کارت‌های نمونه قدیم تا پایان سال ۹۷ دارای اعتبار هستند و در سال ۹۸ فاقد اعتبار خواهند بود و اگر مردم شماره ملی را اظهار کنند، بدلیل عدم ثبت نام، دچار مشکل می‌شوند.

امکان دریافت و پرداخت توسط کارت ملی هوشمند

ابوترابی با اعلام اینکه امکان بهره مندی از اسکن اثر انگشت، امضای الکترونیک و پین کدهای اختصاص یافته در زمان ثبت نام و نیز عنبیه چشم در کارت ملی هوشمند برقرار است، افزود: امکان خود دریافت و خودپرداخت توسط یکی از بانک‌ها درحال برقراری است و بانک‌های دیگر نیز تلاش می‌کنند مجوز این کار گرفته شود تا از کارت ملی به عنوان کارت اعتباری استفاده شود و در آینده می‌توان با همکاری ناجا به عنوان گواهینامه و کارت پایان خدمت نیز استفاده شود.

مطالب مرتبط با این نوشته