وام ازدواج
 

وام ازدواج به عنوان حمایتی از طرف دولت برای هر دختر و پسر مجردی که قصد تشکیل یک زندگی مشترک را دارند مطرح است. نظام جمهوری اسلامی ایران کمک و حمایت خود را به شکل پرداخت وام ازدواج انجام می دهد تا از این طریق به تحکیم بنیان خانواده یاری رساند. در این راستا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در جهت حمایت از ازدواج جوانان همه بانک ها و موسسات اعتباری کشور را موظف کرده است تا به اندازه سهم خود از مجموع منابع در اختیار، در پرداخت تسهیلات ازدواج مشارکت کرده و اولویتشان پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج باشد. حال اگر بانک یا موسسه اعتباری از این دستور سر باز زند بانک مرکزی آن را متخلف اعلام کرده و طبق قانون با آن ها برخورد می کند.

آمار حاکی از آن است که سالانه یک میلیون و سیصد هزار نفر متقاضی دریافت وام و تسهیلات ازدواج هستند، با این اوصاف یکی از چالش های بانک مرکزی کوتاه کردن صف های انتظار جهت دریافت وام ازدواج است.

وام ازدواج در سال جدید+نحوه دریافت وام ازدواج

پس اگر در صدد تشکیل کانون گرم خانواده اتان هستید باید بدانید چگونه و به چه میزان می توانید از  تسهیلات ازدواج بهره مند شوید در ادامه ما هر آن چه را که نیاز دارید بدانید به شما خواهیم گفت.

وام ازدواج

وام ازدواج در سال جدید

افزایش وام‌ازدواج در سال جدید نویدی است که رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی آن را بیان کرد و گفت که این امر در جهت کمک به ازدواج جوانان پیگیری می شود.

خبرها حاکی از آن است که در جریان سال جدید قرار است تسهیلات ازدواج به ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند و این خبر بسیار خوبی رای آن هایی است که پیوند عشقششان را در سال جدید می بندند.

با توجه به افزایش مبلغ تسهیلات ازدواج در سال ۹۷ باید دید کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با افزایش ۲۰ میلیون تومانی تسهیلات ازدواج در سال جدید موافقت می کند یا خیر.

مدارک مورد نياز برای دریافت وام ازدواج

  1. اصل و کپی سند ازدواج
  2. اصل و کپی کليه صفحات شناسنامه‌ و کارت ملی زوجين
  3. اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه ( موقت يا دايم ) ضامن
  4. کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجين
  5. کد رهگيری ده رقمی دريافتی از سايت پس از مرحله ثبت نام

وام ازدواج ۸۰ میلیونی

برای دریافت وام ازدواج ۸۰ میلیونی شما نیاز به یک زمان بندی طولانی مدت و حداقل یک ساله دارید تا بتوانید صاحب این وام ازدواج باشید.

شرایط دریافت وام ازدواج ۸۰ میلیونی در برخی از بانک های قرض الحسنه مثل بانک قرض الحسنه مهر ایران با طرح پیوند مهر ایران تعریف شده است که شما می توانید با کمک مشاورین امور بانکی اطلاعات کامل تری در خصوص دریافت این وام بدست آورید اما این نکته را در نظر داشته باشید که شرایط دریافت وام ۸۰ میلیونی هیچ منافاتی با دریافت وام های ازدواجی که از دیگر بانک ها دریافت می کنید ندارد، یعنی شما می توانید هر دو وام را هم زمان دریافت کنید.

نکته قابل تامل در خصوص این وام عدم شرط سنی است پس اگر جزو پدر و مادرهایی هستید که به آینده فرزندتان اهمیت می دهید می توانید از سنین پایین با مبالغ کم در بانک های قرض الحسنه ای که دارای شرایط پرداخت تسهیلات خاص است سرمایه گذاری کرده و اطمینان داشته باشید که اندوخته ای برای کمک به آینده فرزندتان دارا می باشید.

وام ازدواج در سال جدید

وام ازدواج سال ۹۷

در سال ۹۷ شاهد افزایش وام ازدواج بودیم که با تصویب دولت مقدار آن به ۱۵ میلیون تومان رسید یعنی افراد واجد شرایط با طی کردن مراحل ثبت نام توانستند از میزان وام ازدواج سال ۹۷ بهره مند شوند این در صورتی است که در سال گذشته میزان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین۱۰ میلیون تومان بود.

شرایط دریافت وام ازدواج

اگر جزو متقضیان دریافت تسهیلات ازدواج می باشید می توانید با ورود به سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج فرم مربوطه را پر کرده و وام خود را  بعد از مدت زمان مشخصی دریافت نمایید. برای دریافت وام ازدواج دختر و پسر باید جداگانه مراحل ثبت نام را طی کنند و به هرکدام وام مجزا با میزانی برابر تعلق می گیرد.

متقضیان دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از تاریخ عقد فقط به مدت ۲ سال شمسی امکان استفاده از وام را فقط برای یک بار دارا می باشند. بعد از دریافت وام تاریخ اولین باز پرداخت مشخص می شود که دقیقا یک ماه بعد از دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با کارمزد ۴ درصد می باشد.

اطلاعات کامل و جامع تر در خصوص شرایط دریافت تسهیلات ازدواج در خود سامانه درج شده است که توصیه می کنیم قبل از ثبت نام حتما شرایط را با دقت کامل مطالعه فرمایید.

مطالب مرتبط با این نوشته