وام مسکن
 

حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی، از اعلام جزییات سیاست‌های جدید اعطای وام مسکن در هفته آینده خبر داد.

همایش سیاست‌های توسعه‌ی مسکن

وی تصریح کرد: تامین مالی مسکن یکی از مهم ترین میزگردهای تخصصی همایش سیاست‌های توسعه مسکن است و با حضور مدیران بانک مسکن در این همایش، سیاست‌های نوین اعطای وام مسکن اعلام خواهد شد.

جهت مشاوره با کارشناسان ایران بانکر کلیک کنید

وی با اشاره به برگزاری این همایش در روزهای ۱۸ و ۱۹ مهر در سالن‌ همایش‌های مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، هدف از برگزاری آن را اصلاح سیاست‌ها دانست و گفت: برگزاری این همایش فرصتی است تا دولت بتواند ایده‌هایش را برای بخش‌های مرتبط با حوزه مسکن در محیط علمی و دانشگاهی مطرح کند و آماده شنیدن نقدها از محافل تخصصی باشد.

مظاهریان بیان داشت: همایش سیاست‌های توسعه مسکن که تاکنون ۱۶ دوره آن برگزار شده، تلاشی است تا دولت ایده‌هایش را برای بخش‌های مرتبط با مسکن در محیط علمی و دانشگاهی مطرح کند و آماده شنیدن نقدها از محافل تخصصی باشد.

وام مسکن

جمع‌بندی مسائل مربوط به بازار مسکن در این همایش

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اظهار امیدواری نسبت به جمع‌بندی در خصوص نظام تامین مالی و مسکن اقشار کم‌درآمد، یادآور شد: سیاست زمین، شهرسازی، اقتصاد شهر و بازار مسکن در میزگردهای تخصصی در همایش دو روزه سیاست‌های توسعه مسکن با حضور نمایندگان بخش خصوصی بررسی و جمع‌بندی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این همایش با پیش‌فرض اصلاح سیاست‌ها برگزار می‌شود، بیان داشت: هدف اصلی این همایش اصلاح و تدوین سیاست‌های دولت در محیط کاملا آزاد و تخصصی است. به همین دلیل پیش‌بینی شده بخش خصوصی در همه میزگردها باشد و گفتگو درباره مسایل بخش مسکن شکل گیرد.

مظاهریان تاکید کرد: بازار مسکن نیز یکی دیگر از محورهای این همایش است که برای اولین‌ بار با حضور نمایندگان بخش خصوصی، مدیران دولتی و استادان دانشگاه به تحلیل وضعیت کنونی و آتی بازار مسکن خواهیم پرداخت.

معاون وزیر راه و شهرسازی از حضور شهردار و معاونان شهرداری در هفدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن خبر داد و گفت: امسال شاهد حمایت شهرداری از این همایش و حتی حضور شهردار در مراسم افتتاحیه خواهیم بود.

مطالب مرتبط با این نوشته