کد ussd
 

لیست تمام کدهای USSD در ایران

USSD یا همان Unstructured Supplementary Service Data (ارسال پیام از طریق کد دستوری) یک روش ارسال پیام در شبکه GSM می‌باشد. البته این قابلیت جزء قابلیتهای ذاتی این شبکه محسوب نمی‌گردد و به همین دلیل این سرویس جزءخدمات ارزش افزوده شبکه GSM محسوب می‌شود که بدون هزینه خاصی قابل افزودن به تمام شبکه‌های GSM است. از طرف دیگر تقریباً تمام گوشی‌های موجود از ارسال و دریافت این گونه پیامها پشتیبانی می‌نمایند.در USSD جهت ارسال پیام از کانال سیگنالینگ کنترلی SDCCH در شبکه GSM استفاده می شود.

 

جهت مشاوره با کارشناسان ایران بانکر کلیک کنید

کد USSD

 

کارهایی که به راحتی می توانید با کدهای USSD انجام دهید 

شاید قبل از این شما از افرادی بوده اید که برای انتقال وجه به عابر بانک و یا برای انتقال مبالغ زیاد به بانک مراجعه می کردید ولی هم اکنون می توانید با استفاده از کد USSD مربوط به بانکها عملیات انتقال وجه را به راحتی و فقط با وارد کردن کد مربوطه و اطلاعات کارت یا حساب خود انجام دهید.علاوه بر ویژگی انتقال وجه از طریق همین ابزار میتوانید از حساب خود مانده دریافت کنید و موجودی حساب خود را دریاقت کنید.

از دیگر قابلیت های این ابزار که بسیار کاربردی می باشد خرید کارت شارژ است. شما به راحتی و فقط با وارد کردن کدهای مربوطه USSD و همچنین اطلاعات کارت خود میتوانید بدون پرداخت هزینه های اضافی کارت شارژ مورد نیاز خود را خریداری کنید.

یکی دیگر از کارهایی که از طریق کدهای USSD می توان انجام داد پرداخت قبض هایتان می باشد بطوری که به جای صرف وقت بیشتر از طریق پرداخت قبض از روش های قدیمی می توانید در مدت زمان خیلی کوتاهی با استفاده از این کدها و فقط با وارد کردن شماره قبض خود نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده به امکان خدمات آنی بازار سرمایه هم میتوانید از طریق کدهای USSD درستری داشته باشید.

در ادامه لیست تمام کدها را مشاهده میکنید با که شماره گیری آنها در تلفن همراه خود میتوانید از امکاناتی که در بالا ذکر شد استفاده کنید.

لیست کدهای USSD 

بانک آینده #۷۴۵*

بانک انصار #۷۶۳*

افق پودات #۴۴۰*۷۷۰*

بانک پارسیان #۷۰۱* (پککو تجارت الکترونیک پارسیان) #۷۰۸*

بانک پاسارگاد (امپاد) #۷۲۰*

بانک حکمت #۷۶۵*

بانک رفاه کارگران #۷۲۹*

بانک سینا #۷۲۷*

بانک شهر #۷۸۷*

بانک صادرات #۷۱۹*

بانک صنعت و معدن #۷۱۱*

بانک کشاورزی #۷۳۰*

بانک گردشگری #۷۶۴*

بانک مسکن #۷۳۷* #۷۱۴*

بانک ملت (به پرداخت) #۷۱۲*

بانک ملی #۷۱۷*

پست بانک #۷۴۷*

آپ (پرشین سوییچ) #۷۳۳*

جیرینگ #۱۲۳*

باجه ایرانسل #۱۰۰*

پرداخت الکترونیک سامان #۷۲۴*

مبنا کارت آریا #۷۷۰*

پرداخت نوین آرین #۷۸۰*

فن آوا کارت #۷۶۷*

موسسه کوثر #۷۴۴*

اندیشه سبز خزر #34010*720*

مشارکت های مردمی بهزیستی کاشان #1480*741*

 

منبع :  wikipedia.org

 

مطالب مرتبط با این نوشته