فروش وام
 

افراد مختلفی هستند که نیاز به دریافت وام دارند. این افراد ممکن است شخصیت‌های حقیقی یا حتی حقوقی و مرتبط با کسب و کارهای بزرگ و کوچک باشند. برای افرادی که توانایی اخذ وام ندارند و به وام فوری نیاز دارند، خرید وام گزینه مناسبی محسوب می‌شود. شما با فروش امتیاز وام خود یا حتی وامی که تمامی اقدامات لازم برای آن انجام شده است، کمک بزرگی به این افراد می‌کنید.

داشتن امتیاز یک وام، مزیتی است که شاید بسیاری از افراد از آن بی‌بهره باشند. این مزیت می‌تواند به شما کمک کند تا هم به برخی افراد برای رفع مشکلاتشان کمک کنید و هم درآمدی از طریق فروش وام به دست آورید. فروش وام اگرچه به‌عنوان اقدامی ساده به نظر می‌رسد؛ اما ملاحظاتی باید برای آن رعایت شود تا در روند آن از پرداخت تا بازپرداخت، مشکلی ایجاد نشود.

فروش وام

افراد مختلفی هستند که نیاز به دریافت وام دارند. این افراد ممکن است شخصیت‌های حقیقی یا حتی حقوقی و مرتبط با کسب و کارهای بزرگ و کوچک باشند. برای افرادی که توانایی اخذ وام ندارند و به وام فوری نیاز دارند، خرید وام گزینه مناسبی محسوب می‌شود. شما با فروش امتیاز وام خود یا حتی وامی که تمامی اقدامات لازم برای آن انجام شده است، کمک بزرگی به این افراد می‌کنید.

وامتا | خرید و فروش وام ,مشاوره بانکی و مالی _کلیک کنید_

البته این تمام ماجرا نیست! بسیاری از افراد با نیت خیرخواهی و کسب درآمد ناچیز، اقدام به فروش وام کرده‌اند؛ اما آنچه اتفاق افتاده عدم تعهد فرد خریدار برای بازپرداخت وام بوده است. در نتیجه فروش وام یا فروش امتیاز وام باید با دقت کامل انجام شود. حتی اگر قرار است به فردی که سال‌هاست او را می‌شناسید وام خود را واگذار کنید، باید تعهدات لازم را بدون رودربایستی بگیرید.

کسب اطلاعات جامع در مورد نکات فروش وام کار نسبتا سختی است. به دلیل اینکه شرایط فروش وام برای تسهیلات مختلف متفاوت است. همچنین شما باید با توجه به شرایط شخصی خود و شرایط فردی که قرار است اقدام به خرید وام کند، تصمیم بگیرید. به همین علت است که توصیه‌های کلی در مورد فروش وام نمی‌تواند راهگشا باشد. هرچند ما در ادامه به برخی از نکات اشاره کرده‌ایم؛ بااین‌حال برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با افراد خبره و آگاه از قوانین بانکی در این زمینه گفتگو کنید.

اگر خریدار وام هستید بخوانید: همه چیز درمورد خرید وام

فروش وام چقدر سود دارد؟

یکی از سوالات رایج افراد مختلف این است که فروش وام چقدر می‌تواند برای من سود داشته باشد؟ سوالی که جواب آن کاملا وابسته به نوع وام است. در واقع با توجه به اینکه وام شما از چه نوع وامی است، بازپرداخت آن چگونه تعیین شده و چه شرایطی برای دریافت آن توسط خریدار وام وجود دارد، سود شما از فروش وام تعیین می‌شود.

اصولا درصدی از وام به فروشنده وام تعلق می‌گیرد و در همان ابتدا این درصد به وی پرداخت می‌شود. درصد تعیین شده به‌صورت کلی توافقی است و باید با رضایت طرفین باشد. مشخص است که هرچه مبلغ وام بیشتر باشد، میزان درصد تعلق‌گرفته برای فروش وام کمتر می‌شود و به‌تبع آن سود فروشنده نیز به دلیل قیمت بالای تسهیلات افزایش پیدا می‌کند.

برای اینکه اطلاعات دقیقی از درصد مرسوم در بازار برای فروش وام کسب کنید، می‌توانید با کارشناسان حرفه‌ای در زمینه تسهیلات بانکی گفتگو کنید. در بسیاری از مواقع ممکن است کارشناسان شما را از فروش وام منصرف کنند؛ چراکه سود استفاده از وام به‌جای فروش آن، در بسیاری از موارد بیشتر است.

البته انتخاب مشاور خبره و حرفه‌ای نیز در این زمینه بسیار مهم است. مشاوری که تجربه لازم در زمینه ارائه راهکار برای فروش وام داشته باشد و بتواند به شما مشاوره‌های کاربردی بر اساس شرایط شما ارائه دهد.

به چه کسی وام خود را بفروشیم؟

این سوالی است که بیشتر باید از خودتان بپرسید. اگر امتیاز یک وام خوب و مناسب را دارید و نیازی به استفاده از وام ندارید و یا می‌خواهید با اعطای امتیاز وام کسب درآمد کنید، باید گزینه‌های مختلفی را برای فروش وام در نظر بگیرید.

می‌توانید از دوستان و آشنایان شروع کنید و یا حتی در سایت‌ها و روزنامه‌ها آگهی بزنید. درهرصورت باید توجه داشته باشید که فروش وام به افراد مختلف، نیاز به گرفتن تعهدات لازم از آن فرد است. هرچند توصیه می‌شود تا جای ممکن به افرادی وام خود را واگذار کنید که شناخت نسبی نسبت به آن‌ها دارید یا از طرف افراد آشنا به شما معرفی شده‌اند.

اگر نیاز به خرید وام دارید به سایت وامتا، مرجع خرید و فروش وام مراجعه کنید و وام مورد نظر خود را دریافت کنید.

ورود به سایت وامتا

شرایط فروش وام

شرایط فروش وام

در فروش وام به چه نکاتی دقت کنیم؟

همان‌طور که اشاره شد، فروش وام نیاز به توجه به نکات مختلفی دارد. این نکات کاملا وابسته به نوع وام و شرایط مختلف شخصی شما و فرد خریدار است. البته برخی نکات نیز به‌صورت کلی مطرح هستند که در تمامی شرایط باید رعایت شوند.

در ادامه سعی کرده‌ایم به‌صورت خلاصه به برخی از این نکات عمومی اشاره کنیم. بقیه نکات که مربوط به شرایط خاص شما در زمان فروش وام است، باید توسط افراد متخصص در این زمینه بررسی و موارد مختلف به شما گوشزد شود.

بیشتر بخوانید: چگونه در ۲۴ساعت وام فوری بگیریم؟

تعهد بگیرید

نکته مهمی که در تمامی قراردادها برای فروش وام باید مورد توجه قرار گیرد، تعهد کتبی و رسمی است. درهرصورت شما به‌عنوان دریافت‌کننده وام شناخته می‌شوید و به همین علت باید پاسخگو باشید. در نتیجه در هنگام فروش وام توجه کنید که تعهدات لازم را از طرف مقابل بگیرید.

اینکه چه تعهداتی می‌تواند برای تسهیلات شما از یک بانک خاص مورد قبول باشد، موضوعی است که باید به‌صورت دقیق‌تر مورد بررسی قرار گیرد. به‌طورکلی سعی کنید تعهد رسمی بگیرید تا در زمان بازپرداخت دچار مشکل نشوید.

قرارداد ببندید

حتما قرارداد ببندید. حتی اگر قرار است فروش وام را به افرادی از نزدیک‌ترین اقوام خود داشته باشید. قراردادی شفاف که نشان دهد مبلغ وام و شرایط وام چه بوده است، شما چند درصد از وام را برای خود برمی‌دارید و فرد متعهد است در چه زمانی پرداخت‌ها را انجام دهد. اگر تمامی این موارد را قبل از تحویل وام به خریدار مکتوب کنید، از بروز بسیاری از اختلافات پیشگیری کرده‌اید.

منظم باشید

سعی کنید پرداخت و سپس بازپرداخت‌ها را به‌صورت مدون بنویسید و از آن رسید داشته باشید. در این صورت است که هنگام بروز اختلاف می‌توانید به‌سادگی مشکلات را با مدرک برطرف کنید. مطمئن باشید اگر شما منظم باشید، خریدار وام نیز تعهد بیشتری برای پرداخت منظم اقساط وام خواهد داشت.

سخن پایانی

تمامی نکات گفته‌شده تنها بخشی از موارد عمومی برای فروش وام هستند. همان‌طور که گفته شد، با توجه به حساسیت فروش وام، بهتر است حتما در این زمینه از مشورت افراد حرفه‌ای بهره‌مند شوید.

به‌هیچ‌وجه بی‌گدار به آب نزنید و تا می‌توانید احتیاط کنید تا بعدا پشیمان نشوید. با یک اشتباه ساده ممکن است ضرر و زیان زیادی به شما وارد شود. پس فروش وام را با دقت، احتیاط و مشورت انجام دهید.

اگر نیاز به خرید وام دارید به سایت وامتا، مرجع خرید و فروش وام مراجعه کنید و وام مورد نظر خود را دریافت کنید.

ورود به سایت وامتا


جهت مشاوره‌ی خرید و فروش وام با کارشناسان ایران بانکر کلیک کنید.

مطالب مرتبط با این نوشته