سوزاندن کارت عابر بانک
 

اگر کارت عابر بانک خود را در مکانی عمومی گم کردید بهترین کار جلوگیری از سرقت اطلاعات و موجودی حساب شما توسط سودجویان و افراد کلاه بردار است. برای این کار بهتر است هرچه سریع تر نسبت به سوزاندن کارت عابر بانک خود اقدام کرده و از احتمالات پیش رو جلوگیری کنید.

بسیاری از ما ناچار به سوزاندن کارت عابر بانک خود شده ایم‌. عوامل متعددی وجود دارد که باعث می‌شود تا افراد اقدام به این کار خود کنند. اطلاعاتی مانند روش های سوزاندن کارت عابر بانک و فرایند انجام آن را می‌توانید در این متن بخوانید.

بسیاری از افراد ناگزیر به سوزاندن کارت  عابر بانک خود می‌شوند. دلایلی مانند مفقود شدن کارت، به سرقت رفتن آن و . . . از عواملی است که باعث می‌شود دارندگان کارت های عابر بانک اقدام به سوزاندن عابر بانک خود کنند.

آیا سوزاندن کارت عابر بانک اقدامی صحیح قلمداد می‌شود؟

بدون شک عوامل بسیار زیادی وجود دارد که افراد دارنده‌ی کارت های بانکی اقدام به سوزاندن کارت خود می‌کنند. یکی از این موارد به گم شدن کارت بانکی می‌باشد.

به عنوان مثال ممکن است فرد دارنده‌ی کارت های بانک های خصوصی و یا دولتی تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، کارت عابر بانک خود را در مکانی عمومی گم کند. در این موقعیت بهترین کار جلوگیری از سرقت اطلاعات و موجودی حساب شما توسط سودجویان و افراد کلاه بردار است. بهتر است هرچه سریع تر نسبت به سوزاندن کارت عابر بانک خود اقدام کرده و از احتمالات پیش رو جلوگیری کنید.

از طرفی ممکن است حوادث دیگری برای دارندگان کارت های عابر بانک به وجود آید که دیگر راهی جز سوزاندن آن برای آن ها وجود نداشته باشد. از طرفی دیگر نیز این امکان وجود دارد که کارت عابر بانک فرد در مکانی عمومی توسط دزد به سرقت رفته باشد. در این مواقع بهترین راه سوزاندن آن می باشد. ممکن است سارقین به وسیله ی دستگاهی خاص رمز عبور کارت شما را پیدا کرده و سپس موجودی حساب شما را به سرقت ببرند.

این نکته را نیز نباید فراموش کرد که اگر کارت شما به سرقت رود و یا گم شود، دیگر قادر به استفاده از موجودی آن کارت نخواهید بود و برای استفاده از موجودی حساب خود می بایست از طریق بانک و به وسیله ی دفترچه ی حساب جاری خود موجودی مورد نیاز خود را از حساب برداشت کنید. بهترین کار در صورت مواجه با این شرایط اعلام سرقت و یا گم شدن کارت بوده و سپس اقدام به سوزاندن عابر بانک خود کنید. برای غیر فعال کردن خود راه های متفاوتی وجود دارد که با انتخاب آن ها می توانید اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: در صورت فراموشی رمز عبور کارت عابر بانک چه باید کرد؟

راه های سوزاندن کارت عابر بانک

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، سرقت و یا گم شدن کارت های بانکی افراد موضوعی طبیعی است. همچنین باید این موضوع را به یاد داشته باشید که برای مقابله با این موضوع بهتر است اقدامی اساسی کرد. سوزاندن کارت عابر بانک یکی از راه هایی است که به شما پیشنهاد می شود. بهتر است این اقدام را در اسرع وقت انجام دهید تا از خطراتی که ممکن است شما را تهدید کند خودداری کنید.

یکی از راه هایی که برای سوزاندن کارت عابر بانک خود می توانید انتخاب کنید، مراجعه به یکی از شعب بانک ارایه دهنده ی کارت بانکی است. در آن بخش می توانید با ارایه ی درخواست خود به متصدی امور بانکی و اثبات سرقت و یا مفقود شدن کارت بانکی خود اقدام به سوزاندن و خارج کردن موجودی آن کنید.

موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که از این روش صرفا در ساعات اداری می توانید استفاده کنید. در صورتی که می خواهید در سریع ترین شکل ممکن اقدام کنید، روش های دیگری نیز برای شما قرار گرفته است.

سوزاندن کارت عابر بانک با از همراه بانک

سوزاندن کارت عابر بانک با از همراه بانک

استفاده از همراه بانک

درصورتی که می خواهید در سریع ترین شکل ممکن کارت بانکی خود را بسوزانید، استفاده از همراه بانک روشی است که به شما پیشنهاد می شود. در بعضی مواقع ممکن است کارت بانکی شما به سرقت رفته و این احتمال برای شما وجود داشته باشد که سارق از رمز عبور کارت بانکی شما اطلاع دارد. درصورت گذشتن زمان اداری و افتادن این اتفاقات بهتر است از همراه بانک خود استفاده کنید.

همراه بانک یکی از روش هایی است که برای سوزاندن کارت عابر بانک توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرد و مورد قبول آن ها می باشد. سرعت بالا، دقت در انجام درخواست و امنیت بالا از دلایلی است که افراد برای انجام فرایند های بانکی خود در ۲۴ ساعت شبانه روز از همراه بانک استفاده می کنند. مقرون به صرفه بودن همراه بانک یکی دیگر از عواملی است که دارندگان حساب در بانک های خصوصی و دولتی تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از این برنامه ی کاربردی برای انجام کارهای خود از آن استفاده می کنند.

روش استفاده از همراه بانک بسیار ساده و سریع است. به طوری که  افراد با ورود به بخش خدمات در برنامه ی کاربردی همراه بانک و انتخاب گزینه ی سوزاندن کارت بانکی می توانند به راحت ترین وسریع ترین شکل ممکن کارت بانکی خود را بسوزانند. سپس در ساعت اداری به بانک مراجعه کرده و برای درخواست کارت جدید خود اقدامات لازم را انجام دهند. بسیاری از همراه بانک ها نیازی به اینترنت نداشته و به راحتی می توانند درخواست های شما را انجام دهند. عدم نیاز اینترنت یکی دیگر از مواردی است که افراد از همراه بانک استفاده می کنند.

استفاده از تلفن بانک

استفاده از تلفن بانک یکی دیگر از روش های مناسبی است که افراد جهت سوزاندن کارت عابر بانک از آن استفاده می کنند. افراد با صحبت کردن با اپراتور و ارایه دادن چند سری اطلاعات جهت اثبات هویت صاحب کارت و حساب می توانند به راحتی کارت خود را بسوزانند.

استفاده از خودپرداز

سوزاندن کارت عابر بانک یکی دیگر از ویژگی های متعدد خودپرداز است. افراد با انتخاب فعالیت های بدون کارت و سپس انتخاب گزینه ی سوزاندن عابربانک اطلاعات کارت خود را از بین ببرند.

مطالب مرتبط با این نوشته