به احتمال فراوان بانک مناسب و یا به عبارتی بهترین بانک برای افتتاح حساب از نظر شما با نظر من و یا شخص دیگری متفاوت می باشد. اما براستی چه بانکی بهترین بانک برای افتتاح حساب می باشد ؟ یکی از موضوعات با اهمیت جهت افتتاح حساب در بانکی علاوه بر خدمات الکترونیک،تامین کننده نیازهای حال و آینده شما از قبیل دریافت تسهیلات و سود سپرده می باشد .یاد بگیریم برای نیازهای حال و آینده خود بانک مناسب را پیدا کنیم و در آن افتتاح حساب نماییم.

بهترین بانک برای افتتاح حساب

هم اکنون در دورانی به سر می بریم که عصر تکنولوژی و فناوری می باشد.اغلب بانک های موجود نیز از حداقل های بانکداری الکترونیک بهره مند می باشند،با توجه به نیاز طیف گسترده ای از مشتریان بانکی به خدمات نوین و الکترونیک و همچنین ارائه تقریباً یکسان این خدمات در بسیاری از بانک ها، در نتیجه شما به عنوان مشتری در صورت نیاز به خدمات الکترونیک با افتتاح حساب در هر یک از بانک ها می توانید نیاز خود را به شکل گسترده ای برطرف نمایید.

جهت مشاوره با کارشناسان ایران بانکر کلیک کنید

بنابراین در مرحله اول برای انتخاب بانک شما شرایط یکسانی از خدمات را می توانید مشاهده نمایید. حال باید به شکل تخصصی تر به فکر نیازهای آینده خود باشید و بانکی را انتخاب نمایید که در آینده نیز بتواند نیازهای شما را برطرف نماید.اگر شما نیاز به سود سپرده دارید قطعا باید یکسری از بانک ها را از انتخاب های خود حذف نمایید.احتمال دارد شما در آینده نیاز به اخذ تسهیلات داشته باشید که می تواند بر انتخاب شما اثر گذار باشد.قطعاً شغل شما برای انتخاب بانک بسیار موثر می باشد به عنوان مثال اگر شما کشاورز باشید به احتمال فراوان بانک کشاورزی برای شما مناسب تر از بانک صنعت و معدن می باشد و یا در صورتی که شما صنعتگر و یا دارای معادن باشید به احتمال فراوان بانک صنعت و معدن می تواند به شکل مناسب تری نیازهای آینده شما را برطرف نماید.بنابراین شما برای افتتاح حساب بانکی باید بدقت به موارد فوق توجه نمایید و بانک مناسب نیاز خود را انتخاب نمایید.

برای اشخاصی که تقاضای دریافت تسهیلات قرض الحسنه ( وام چهاردرصد ) را دارند قطعاً بانک های قرض الحسنه (مهر ایران – رسالت و …) مناسب ترین می باشند.

جهت آشنایی بیشتر با انواع سپرده های بانکی می توانید مطلب ایران بانکر با عنوان انواع سپرده های بانکی را نیز مطالعه نمایید

 

bank-1-saimoom-shinemat

ملاک های انتخاب بانک مناسب

خدمات در دسترس:

آیا خدمات خاصی مثل دسترسی آنلاین و تلفنی وجود دارند که برای شما مهم باشند؟ به بانک هایی که طیف گسترده ای از خدمات کامل را ارائه می دهند توجه کنید،و از تمام هزینه های احتمالی که ممکن است برای شما اعمال شود آگاه شوید.

رابطه حساب:

اگر بانک بیش از یک نوع حساب داشت شما حسابی را انتخاب می کنید که بیشترین سود سپرده را پرداخت کند و یا در صورت اختصاص وام کمترین سود تسهیلات را داشته باشد.

نیازهای آینده شما:

به عنوان مثال اگر شما قصد دارید در آینده نزدیک یک خودرو بخرید،خانه بسازید و یا اشتغال زایی انجام دهید احتیاج به وام دارید،اما در صورتی که نیاز به وام ندارید شرایط انتخاب بسیار متفاوت می باشد.بنابراین بانکی را انتخاب کنید که در آینده به رشد شما کمک کند.

مکان:

مکان یک بانک و همچنین گستردگی شعب و خودپردازهای آن یکی از ملاک هایی می باشد که در انتخاب بانک و کاهش هزینه ها بسیار موثر است.


منبع:https://www.commercebank.com

 

مطالب مرتبط با این نوشته