تجارت b2c
 

در دو بخش پیشین در راستای معرفی انواع تجارت الکترونیک، به تجارت‌های c2c و b2b پرداختم. در این بخش، به تجارت b2c خواهم پرداخت.

تجارت b2c

تجارت b2c نوعی تجارت الکترونیکی است که میان شرکت‌ها یا تولیدکننده‌ها و مصرف‌کنندگان یا اشخاص صورت می‌پذیرد. B2c خلاصه‌شده‌ی عبارت Business-to-consumer است.

در حقیقت تجارت b2c یک تجارت بر پایه‌ی خرده‌فروشی است. وب‌سایت‌هایی که بر پایه‌ی b2c عمل می‌کنند عموماً به صورت خرده، کالاها و یا خدمات را به مشتریان و مصرف‌کنندگان می‌فروشند. در این بین، موردی که بدیهی به نظر می‌رسد این است که برای رونق یک وب‌سایت مبتنی بر b2c داشتن محتوای مناسب و رعایت اصول سئو جهت بهتر شدن رنگ گوگل امری ضروری است. زیرا بیشتر مشتریان از طریق موتورهای جستجو به دنبال محصولات مورد نظر خود هستند و به این ترتیب بهینه‌سازی وب‌سایت، خصوصاً بهینه‌سازی محتوا، به امری ضروری مبدل می‌شود. بنابراین هر وب‌سایتی که بر پایه‌ی b2c فعالیت می‌کند بایستی با اصول سئو آشنا بوده و آن‌ها را برای بهبود وب‌سایت خود به کار گیرد.

البته با رشد روزافزون استفاده از اسمارت فون‌ها در میان مردم، برخی از وب‌سایت‌های b2c اقدام به تهیه‌ی اپلیکیشن فروشگاه خود کرده و اینگونه خرید از طریق وب‌سایت خود را برای مصرف‌کنندگان بسیار آسان‌تر کرده‌اند.

وب‌سایت آمازون و وب‌سایت دیجی‌کالا دو نمونه و مثال بارز در زمینه‌ی b2c هستند. (البته فعالیت این دو محدود به b2c نیست.)

البته تمامی وب‌سایت‌های مبتنی بر b2c فروشگاه نیستند. برخی از آن‌ها به نوعی نقش واسطه بین شرکت و مشتری را ایفا می‌کنند. برای مثال، وب‌سایت اکسپدیا یک وب‌سایت سفرهای هوایی است و همچون یک واسطه میان آژانس‌های هواپیمایی و مصرف‌کنندگان فعالیت می‌کند.

تجارت b2c

برخی مزایای تجارت b2c برای مصرف‌کنندگان

۱- خرید از وب‌سایت‌های b2c برای اغلب مشتریان امری خوشایند است زیر آنان قادر به مقایسه‌ی مشخصات محصولات برای انتخابی بهتر هستند.

۲- خرید از این طریق، زمانی خاص نمی‌طلبد. مشتری می‌تواند در ساعت ۳ شب نیز اقدام به خرید کند.

۳- در اغلب موارد خرید از این طریق کم‌هزینه‌تر است زیرا سایت‌های b2c معمولاً محصولات را با قیمتی پایین‌تر از فروشگاه‌های حقیقی به فروش می‌رسانند.

۴- در اغلب این وب‌سایت‌ها بخشی برای نظردهی مشتریان در نظر گرفته شده است. نظرات مشتریان قبلی و در کل نظریات موجود می‌توانند به مشتری جهت خریدی بهتر کمک کنند.

برخی مزایای تجارت b2c برای شرکت‌ها یا فروشندگان

۱- تأسیس یک فروشگاه اینترنتی بسیار کم‌هزینه‌تر از تأسیس یک فروشگاه فیزیکی و حقیقی است.

۲- تجارت b2c باعث می‌شود که مشتریان تنها از یک محل خاص نباشند بلکه تمامی انسان‌ها در هر گوشه از کشور، و گاه در هر گوشه از جهان، قادر به خرید هستند.

۳- در این نوع تجارت، تعداد مشتریان به راحتی و با برخی راهکارها قابل افزایش است.

ادامه دارد…

بخش اول: تجارت c2c

بخش دوم: تجارت b2b

بخش چهارم

ترجمه و گردآوری: آرش شمسی

منابع:

shopify

investopedia

مطالب مرتبط با این نوشته