نرخ بیکاری تابستان امسال: ۱۱٫۵ درصد

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران نرخ بیکاری تابستان امسال را ۱۱٫۵درصد اعلام کرد.

وی با بیان اینکه جمعیت از لحظه تولد از نظر مراکز آماری، تا پانزده‌سالگی زیر سن کار است، گفت: در محاسبات ما افراد از ده سال بیشتر و در قانون از ۱۵ سال بیشتر، در سن کار قرار دارد که اینها به دو بخش تقسیم می‌شوند که یک بخش جمعیت فعال است که به آن فرد در سن گفته می‌شود که دنبال کار است، اما آن کسی که به‌دنبال کار نیست، جمعیت غیرفعال است؛ اما جمعیت فعال به دو بخش شاغل و بیکار تقسیم می‌شود که جمعیت بیکار به جمعیت فعال، نرخ بیکاری را تشکیل می‌شود.

نرخ بیکاری

افزوده شدن ۱ میلیون و ۲۴۱ هزار نفر به جمعیت شاغل کشور

نوبخت گفت: از سال ۹۲ تا ۹۵ یک میلیون و ۹۵۶ هزار نفر جدید، وارد بازار کار شده‌اند که از این رقم، یک میلیون و ۲۴۱ هزار نفر در این سالها به جمعیت شاغل کشور اضافه شده است. همچنین افزایش سرمایه گذاری نیز به ۱۰٫۴ در سال ۹۵ افزایش یافته است که بهبود شرایط کار کشور را هم داریم.

رشد اقتصادی کشور در فصل بهار

وی افزود: آخرین گزارش رشد اقتصادی کشور نشان می‌دهد که در فصل بهار امسال، گروه کشاورزی رشد ۳٫۱ صنعت ۴٫۹، خدمات ۸٫۳ و رشد اقتصادی کل کشور ۶٫۵ درصد رشد داشته است. البته این رقم بدون احتساب نفت به ۷ درصد رسیده است؛ پس از این رشد خود را در بخش غیرنفتی نشان خواهد داد.

نوبخت گفت: بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، در تابستان سال جاری نرخ مشارکت ۴۱ درصد، نرخ بیکاری ۱۱٫۵ درصد شده است.

 


- - - - - -
 •   نویسنده : فرشید محمدی        
 •   دیدگاه :        
 •   تاریخ : ۰۴-مهر-۹۶        
 •   بازدید : : 215
  فرشید محمدی مشاور مالی و بانکدار،کارشناس ارشد مدیریت مالی.

  نظر شما چيست ؟

  قبل از ارسال دیدگاه به سوال زیر پاسخ دهید.

  مطالب تصادفی

  دانلود همراه بانک

  • با به کارگیری خدمات "همراه بانک" مشتریان بانک می‌توانند به صورت شبانه‌روزی و با استفاده از تنها یک گوشی تلفن همراه، به اطلاعات حساب بانکی خود دسترسی یافته، به کارت/حساب دیگری در بانک سینا پول انتقال داده و هزینه قبوض خدمات شهری مثل آب، برق و تلفن را پرداخت نمایند.


   ::..دانلود ..::