راه و روش صحیح پس انداز درآمد

راه و روش صحیح پس انداز درآمد

قانون اول 

راه و روش صحیح پس انداز درآمد : این قانون می گوید که استقلال مالی نسیب کسی می شود که در طول زندگی اش 10درصد یا بیشتر از درآمدش را پس انداز کند. یکی از زیرکانه ترین کارهایی که می توانید بکنید این است که پس اندازکردن بخشی از حقوق هر ماهتان را به یک عادت تبدیل کنید.ثبات و رفاه افراد خانواده ها و حتی جوامع رابطه مستقیمی با میزان پس اندازشان دارد،پس پس انداز امروز تضمین کننده آسایش و امکانات فرد است.اولین نتیجه قانون پس انداز از کتاب ثروتمند ترین مرد بابل اثر جورج کلاسن گرفته شده که میگوید اول سهم خودتان را بردارید؛از همین امروز شروع کنید و پس انداز کردن 10درصد از مجموع درآودتان و هرگز به آن دست نزنید،این پس انداز ها تبدیل به صندوق بلند مدتان خواهد شد و هرگز نباید از آن برای کاری غیر از تضمین آینده مالی تان استفاده کنید.

اگر ابتدا 10درصد از درآمدتان را پس انداز کرده خودتان را وادار کنید تا با 90درصد باقیمانده زندگی کنید.خیلی زود به آن عادت می کنید،شما موجودی هستید که سریع عادت می کنید وقتی بطور مداوم ده درصد از درآمدتان را کنار بگذارید خیلی زود با آن کنار می آیید و زندگی با 90 درصد باقیمانده برایتان عادت می شود.بسیاری از افراد با پس انداز کردن 10 درصد از درآمدشان شروع می کنند و بعد به پس انداز 15-20 و حتی بیشتر می رسند و درنتیجه زندگی مالیشان بطور چشمگیری تغییر می کند زندگی مالی شما هم تغییر خواهد کرد.

قانون دوم

نتیجه دوم قانون پس انداز این است که باید:”از طرح های پس انداز سرمایه گذاری که معافیت مالیاتی دارند استفاده کنید“به سبب نرخ بالای مالیات پولی که بدون کسر مالیات پس انداز یا سرمایه گذاری شود 30 تا 40درصد سریع تر از پول مشمول مالیات رشد می کند.پس باید در صندوع های بازنشستگی و اوراق قرضه سرمایه گذاری کنید.

همین امروز شروع کنید و ده درصد از درآمدتان را کنار بگذارید یک حساب مخصوص برای این کار افتتاح کنید در واریز پول به این حساب بصورت ماهانه به اندازه پرداخت اجاره خانه و قسط بانک جدی باشید و هیچوقت آن را فراموش نکنید.

اگر فعلا بدهکار هستید و ده درصد برایتان خیلی زیاد است با پس انداز یک درصد از درآمدتان شروع کنید و با 99درصد باقیمانده زندگی کنید. وقتی زندگی با 99 درصد از درآمدتان برایتان راحت شد میزان درآمدتان را به دو درصد افزایش دهید و در طول زمان این میزان را به ده-پانزده و حتی بیست درصد از درآمدتان برسانید در این صورت آینده مالی تان تضمین خواهد شد.امیدواریم از مطالعه مقاله “راه و روش صحیح پس انداز درآمد” نهاست استفاده را در امور مالی خود ببرید.


- - - - - - -
 •   نویسنده : محمد اسدی        
 •   دیدگاه :        
 •   تاریخ : ۳۰-اردیبهشت-۹۵        
 •   بازدید : : 1,356

  2 نظر

  1. با سلام و وقت بخیر
   مطلب مفیدی و کاربردی بود. در جامعه امروزه ایران پس انداز به دلایل مختلف نظیر وابستگی شدید به اقتصاد نفتی، نداشتن زیر ساخت مناسب جهت تولید، عدم حمایت از بخش های تولیدی کوچک و نوپا و تحریم ها و تهدید های بین المللی و … پس انداز تبدیل به رویا شده است.
   با آرزوی ایرانی سربلند.

   • سلام.وقت شما نیز به خیر انشاالله.
    نظر لطف شماست.امیدوارم وضعیت معیشتی و اقتصادی جامعه ما نیز به شرایط مطلوب برسد.می توان در همین شرایط نیز از هزینه های اضافه جلوگیری نمود و برای آینده برنامه ریزی کرد. با تشکر از جنابعالی.

  نظر شما چيست ؟

  قبل از ارسال دیدگاه به سوال زیر پاسخ دهید.

  مطالب تصادفی

  دانلود همراه بانک

  • با به کارگیری خدمات "همراه بانک" مشتریان بانک می‌توانند به صورت شبانه‌روزی و با استفاده از تنها یک گوشی تلفن همراه، به اطلاعات حساب بانکی خود دسترسی یافته، به کارت/حساب دیگری در بانک سینا پول انتقال داده و هزینه قبوض خدمات شهری مثل آب، برق و تلفن را پرداخت نمایند.


   ::..دانلود ..::