راه و روش صحیح پس انداز درآمد

ایران بانکر

راه و روش صحیح پس انداز درآمد

بازدید : 748

راه و روش صحیح پس انداز درآمد

قانون اول 

راه و روش صحیح پس انداز درآمد : این قانون می گوید که استقلال مالی نسیب کسی می شود که در طول زندگی اش ۱۰درصد یا بیشتر از درآمدش را پس انداز کند. یکی از زیرکانه ترین کارهایی که می توانید بکنید این است که پس اندازکردن بخشی از حقوق هر ماهتان را به یک عادت تبدیل کنید.ثبات و رفاه افراد خانواده ها و حتی جوامع رابطه مستقیمی با میزان پس اندازشان دارد،پس پس انداز امروز تضمین کننده آسایش و امکانات فرد است.اولین نتیجه قانون پس انداز از کتاب ثروتمند ترین مرد بابل اثر جورج کلاسن گرفته شده که میگوید اول سهم خودتان را بردارید؛از همین امروز شروع کنید و پس انداز کردن ۱۰درصد از مجموع درآودتان و هرگز به آن دست نزنید،این پس انداز ها تبدیل به صندوق بلند مدتان خواهد شد و هرگز نباید از آن برای کاری غیر از تضمین آینده مالی تان استفاده کنید.

اگر ابتدا ۱۰درصد از درآمدتان را پس انداز کرده خودتان را وادار کنید تا با ۹۰درصد باقیمانده زندگی کنید.خیلی زود به آن عادت می کنید،شما موجودی هستید که سریع عادت می کنید وقتی بطور مداوم ده درصد از درآمدتان را کنار بگذارید خیلی زود با آن کنار می آیید و زندگی با ۹۰ درصد باقیمانده برایتان عادت می شود.بسیاری از افراد با پس انداز کردن ۱۰ درصد از درآمدشان شروع می کنند و بعد به پس انداز ۱۵-۲۰ و حتی بیشتر می رسند و درنتیجه زندگی مالیشان بطور چشمگیری تغییر می کند زندگی مالی شما هم تغییر خواهد کرد.

قانون دوم

نتیجه دوم قانون پس انداز این است که باید:”از طرح های پس انداز سرمایه گذاری که معافیت مالیاتی دارند استفاده کنید“به سبب نرخ بالای مالیات پولی که بدون کسر مالیات پس انداز یا سرمایه گذاری شود ۳۰ تا ۴۰درصد سریع تر از پول مشمول مالیات رشد می کند.پس باید در صندوع های بازنشستگی و اوراق قرضه سرمایه گذاری کنید.

همین امروز شروع کنید و ده درصد از درآمدتان را کنار بگذارید یک حساب مخصوص برای این کار افتتاح کنید در واریز پول به این حساب بصورت ماهانه به اندازه پرداخت اجاره خانه و قسط بانک جدی باشید و هیچوقت آن را فراموش نکنید.

اگر فعلا بدهکار هستید و ده درصد برایتان خیلی زیاد است با پس انداز یک درصد از درآمدتان شروع کنید و با ۹۹درصد باقیمانده زندگی کنید. وقتی زندگی با ۹۹ درصد از درآمدتان برایتان راحت شد میزان درآمدتان را به دو درصد افزایش دهید و در طول زمان این میزان را به ده-پانزده و حتی بیست درصد از درآمدتان برسانید در این صورت آینده مالی تان تضمین خواهد شد.امیدواریم از مطالعه مقاله “راه و روش صحیح پس انداز درآمد” نهاست استفاده را در امور مالی خود ببرید.

برچسب ها::        

قبل از ارسال دیدگاه به سوال زیر پاسخ دهید.