دانلود کتاب PDF نظارت بر فناوری اطلاعات بانکها

دانلود کتاب PDF نظارت بر فناوری اطلاعات بانکها

یکی از مفاهیم جدید پیش روی سازمانها، موسسات و شرکتهای دولتی و خصوصی، فنآوری اطلاعات و چگونگی استفاده از آن به منظور تسریع در رسیدن به اهداف و جنبه های رقابتی بازار است که صاحبان ومدیران بخشهای مختلف را تشویق در بکارگیری و توسعه سامانه های فنآوری اطلاعات مینماید. از اینرو قسمت فنآوری اطلاعات در هر سازمانی به عنوان مهمترین و حساس ترین بخش آن نهاد شمرده شده و آگاهی از چگونگی عملکرد این بخش از الزامات نظارتی به شمار میآید. بنابر این شناخت کلی از نقش فنآوری اطلاعات و چگونگی ارزیابی عملکرد آن از ضروریات دست اندرکاران سازمانها، موسسات و شرکتها می باشد. این نوشتار سعی دارد مفاهیم کلی مولفه ها و عملکردهای فنآوری اطلاعات را بیان و نحوه نظارت و حسابرسی فنآوری اطلاعات را به تشریح به صورت عملی ارائه نماید. دانلود کتاب PDF نظارت بر فناوری اطلاعات بانکها در ادامه مطلب ….

 

بانکداری آنلاین

 

بانک ها و سایر موسسات مالی با شتاب زیادی در پی استفاده از صنعت فنآوری اطلاعات هستند.حوادث اخیر یادآور خوبی هستند که نشان میدهند بانکها با چالشهای عمده ای در حفظ و تداوم ارائه خدمت به مشتریان خود روبرو می باشند. امروزه تقریبا اغلب فعالیت های بانکی به صورت خودکار بوده و بسیاری از معاملات به صورت الکترونیکی و بدون تبادل وجه نقد ویا ارائه مدارک کاغذی انجام می شوند.

تراکنشها، ذخیره سازی اطلاعات، پردازش ها و نقل وانتقال به شیوه الکترونیکی با استفاده از سیستم های اطلاعات و سامانه های فنآوری اطلاعات صورت می پذیرد. علاوه بر این ، بانک ها جهت تدوین استراتژیها و اتخاذ تصمیمات مدیریتی خود به طور مداوم متکی به سامانه های اطلاعات الکترونیکی هستند. در حقیقت،مدیریت عملا در همه جوانب فعالیتهای بانکی وابسته به فنآوری اطلاعات است. بنابراین تهدیدهای ریسکی و امنیتی ناشی از قابلیت های الکترونیکی از طریق منابع داخلی و خارجی افزایش یافتهاند. نکته با اهمیت، ضرورت مواجهه و تلاش در جهت کاهش ریسک های فنآوری اطلاعات توسط مدیریت ریسک بانکها است.

دراین کتاب  شما با مطالب زیر آشنایی پیدا خواهید کرد

توصیف ویژگی های پنج عملکرد اصلی فنآوری اطلاعات.
مفاهیم اجمالی کنترل های داخلی و روش هایی که بانک ها باید به طور موثر جهت
مدیریت ریسک های ناشی از فنآوری اطلاعات اتخاذ نمایند.


- - - - - - - -
 •   نویسنده : محمد اسدی        
 •   دیدگاه :        
 •   تاریخ : ۱۸-اردیبهشت-۹۵        
 •   بازدید : : 1,209

  نظر شما چيست ؟

  قبل از ارسال دیدگاه به سوال زیر پاسخ دهید.

  مطالب تصادفی

  دانلود همراه بانک

  • با به کارگیری خدمات "همراه بانک" مشتریان بانک می‌توانند به صورت شبانه‌روزی و با استفاده از تنها یک گوشی تلفن همراه، به اطلاعات حساب بانکی خود دسترسی یافته، به کارت/حساب دیگری در بانک سینا پول انتقال داده و هزینه قبوض خدمات شهری مثل آب، برق و تلفن را پرداخت نمایند.


   ::..دانلود ..::