بیشترین سود سپرده بانک ها و موسسات مالی

بیشترین سود سپرده بانک ها و موسسات مالی

یکی از مهمترین فاکتورهای و دغدغه های  اصلی در سرمایه گذاری در بانک ها و موسسات مالی نرخ بهره و یا سود بانکی سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت می باشد می باشد.همانگونه که مشخص است سپرده گذاران دوست دارند پول هایشان را در بانک و موسسه ای سرمایه گذاری نمایند که علاوه بر ضمانت و اطمینان از معتبر بودن آن بیشترین سود و خدمات بانکی را به آنها ارائه دهد.همانطور که میدانید همیشه بین ریسک و بازدهی(سود) ارتباط مستقیمی وجود دارد به طوری که بیشترین سود سپرده بانک ها و موسسات مالی را آن دسته از آنهایی پرداخت می کنند که ریسک سرمایه گذاری در آنها بالاتر می باشد.بنابراین می توان با اتخاذ تصمیمی عاقلانه و هوشمندانه علاوه بر ضمانت بازپرداخت اصل سپرده خود از سود خوبی نیز بهره برد.

بیشترین سود سپرده بانک ها و موسسات مالی

بیشترین سود سپرده بانک ها و موسسات مالی

فاکتورهای ضمانت بازپرداخت اصل سپرده

یکی از بزرگترین مشکلات که در سالهای اخیر گریبان گیر نظام بانکی و قضایی کشور شده است سپرده گذارانی است که در بانک ها و موسسات مالی غیر مجاز سپرده گذاری نموده اند و وقتی برای دریافت سپرده خود مراجعه نمودند با تعطیلی و ورشکستگی آنها مواجه شدند و با توجه به اینکه این موسسات و تعانی های مالی تحت نظر بانک مرکزی نبودند دسترسی به سپرده هایشان بسیار مشکل و گاهاً غیر ممکن می شد. بنابراین در صورتی که می خواهید پول و پس اندازتان را که حاصل زحمات چندین ساله شما می باشد در بانکها و موسسات مالی سپرده نمایید و سود دریافت نمایید پیشنهاد می شود حتماً در بانکها و موسسات مالی مجاز اقدام به سپرده گذاری نمایید.در این لینک زیر می توانید لیست بانکها و موسسات مالی مجاز را از سایت بانک مرکزی مشاهده نمایید.

باید توجه کرد در صورتی که پول و سرمایه شما مبلغی می باشد که بتوانید یک شغل و کسب و کار با آن راه اندازی کنید بهتر است آن کار را انجام دهید به این شکل شما علاوه بر کمک به اقتصاد ملی می توانید کارآفرینی کنید و افرادی از جامعه را به کار مشغول نمایید و علاوه بر آن از سود بیشتری بهره ببرید باید توجه داشت که بانکها و موسسات مالی با پول شما سرمایه گذاری میکنند و بخشی از سود آن نیز عاید شما می شود اما اگر خودتان اقدام به شروع یک کسب و کار نمایید می توانید سود بیشتری از شغلتان بدست آورید/

در سال 1395 با توجه به کاهش نرخ تورم و ارتباط مستقیم و تنگاتنگ نرخ سود بانکی و نرخ تورم سود سپرده های بانکی نیز کاهش پیدا کرده و به سپرده های بلند مدت بانکی حداکثر 18% سود تعلق می گیرد و باید توجه داشت که احتمال کاهش آن به 15 درصد و کمتر نیز وجود دارد بنابراین تمامی بانکها و موسسات مالی ملزم به رعایت این قانون می باشند اما هستند موسسات فراوانی که بعضاً بین 25 تا 35 درصد!!!!!!!! نیز سود پرداخت میکنند و یا بانکهای مجازی که با دور زدن این قانون به شکل غیر قانونی سودهای بیشتر و بین 20 تا 25 درصد نیز پرداخت می کنند و بهترین راه دانستن آن نیز مراجعه به شعب آنها می باشد بدلیل اینکه نمی توانند مستقیماً در تبلیغات خود ارقام نرخ سود خود را بیان نمایند.

پیشنهاد می شود برای اینکه خودتان سود سپرده و تسهیلاتان را محاسبه نمایید نرم افزار محاسبات بانکی را از لینک

دانلود نرم افزار محاسبات بانکی” دانلود و با نصب بر روی گوشی انذروید خود براحتی سود سپرده و تسهیلات خود را محاسبه نمایید.

نوع سپرده …………………   نرخ سود

سود سپرده روزشمار………  10 درصد

سود سپرده سه ماهه……   11 درصد

سود سپرده شش ماهه….   13 درصد

سود سپرده نه ماهه………   17 درصد

سود سپرده یک ساله ……   18درصد

معمولاٌ سود طبق درصد های بالا می باشد اما شما می توانید با مراجعه به شعب بانکها سود بیشتری دریافت نماید و در صورتی که مبلغ پولتان نیز زیاد باشد باز هم سود را بالاتر ببرید و این کار در حیطه اختیارات شعب و مدیران استانی می باشد.

بانک های قرض الحسنه سود به سپرده ها پرداخت نمی کنند و تسهیلاتشان نیز با کارمزد حداکثر 4 درصد پرداخت می شود. برای اطلاع بیشتر از نحوه دریافت تسهیلات قرض الحسنه می توانید مطلب “نحوه دریافت وام قرض الحسنه(4%)” را نیز مطالعه نمایید.

دریافت بیشترین سود سپرده بانک ها و موسسات مالی همیشه می تواند جذاب باشد اما باید ریسک آن را نیز در نظر بگیریم!!

درصد سود روزشمار در بانک های مختلف

بانک آینده………………….. 22درصد

بانک شهر…………………..22 درصد

بانک صادرات ………………18 درصد

بانک تجارت ………………..18 درصد

بانک کارآفرین………………18 درصد

بانک اقتصاد نوین………….18 درصد

بانک سامان………………..18 درصد

بانک سرمایه……………….18درصد

بانک پاسارگاد……………..18 درصد

پست بانک……………….. 10 درصد

بانک ملت………………….10 درصد

بانک ملی………………….10 درصد

بانک سپه………………….10 درصد

بانک انصار………………… 10 درصد

بانک رفاه ………………..  10 درصد

بانک مسکن………………10 درصد

بانک ایران زمین…………..10 درصد

بانک کشاورزی ………….10 درصد

بانک دی…………………..10 درصد

بانک توسعه تعاون……… 10 درصد

بانک قوامین………………10 درصد

بانک سینا………………..10 درصد

بانک صنعت و معدن ……10 درصد

بیشترین سود سپرده بانک ها و موسسات مالی

بیشترین سود سپرده بانک ها و موسسات مالی

 

 

 

 

 

 


- - - - - - -
 •   نویسنده : فرشید محمدی        
 •   دیدگاه :        
 •   تاریخ : ۲۸-اردیبهشت-۹۵        
 •   بازدید : : 3,157
  فرشید محمدی مشاور مالی و بانکدار،کارشناس ارشد مدیریت مالی.

  4 نظر

  1. ر.س گفت:

   سلام. آقای محمدی مطالبتون خیلی خوب و به روزه

  2. محسن گفت:

   بات شکر از اطلاعات مفید سایت
   طبق بررسی بنده در مورخه 8 اسفند 95 روز شمار بانک آینده 22% هست، لطفا اصلاح بفرمایید

  نظر شما چيست ؟

  قبل از ارسال دیدگاه به سوال زیر پاسخ دهید.

  مطالب تصادفی

  دانلود همراه بانک

  • با به کارگیری خدمات "همراه بانک" مشتریان بانک می‌توانند به صورت شبانه‌روزی و با استفاده از تنها یک گوشی تلفن همراه، به اطلاعات حساب بانکی خود دسترسی یافته، به کارت/حساب دیگری در بانک سینا پول انتقال داده و هزینه قبوض خدمات شهری مثل آب، برق و تلفن را پرداخت نمایند.


   ::..دانلود ..::