آموزش نحوه مدیریت و حفظ پول

مقدمه

با نگاهی به زندگی خوب و راحت برخی افراد فکر می‌کنیم که حتماً آنان از درآمد خیلی خوبی برخوردار هستند اما اگر کمی در مورد شیوه زندگی افراد هم‌طبقه دقت کنیم، متوجه می‌شویم که این افراد شاید در میزان درآمد با ما یکی باشند اما در خرج‌کردن و پس‌انداز خود دقت زیادی به خرج می‌دهند بنابر این مدیریت و حفظ پول مسئله بسیار مهمی در زندگی مالی می باشد.در مقاله “آموزش نحوه مدیریت و حفظ پول” راه روش صحیح مدیریت و حفظ پول را خواهید آموخت…

معنای مفهومی پول ؟

پول به عنوان یک وسیله دادوستد در مبادلات عمل می کند. در گذشته گفته می شد که پول به عنوان یک واحد محاسبه، یک واحد ارزش گذاری و یک وسیله مبادله نیز عمل می کند. هم اکنون چنین بیان می شود که دو مورد نخست مشخصه های ضروری نیستند و در پی مشخصه سوم (وسیله مبادله) می آیند. در واقع پول ها در طول زمان، به دلیل تورم یا سقوط دولت ها از نظر ارزشی تنزل می کنند، کالاهای دیگر اغلب بهتر از پول، اندوخته های زمانی ارزش هستند.بنابراین پول فقط تکه کاغذ نیست. بلکه وسیله دادوستد است که مبادله را آسان می کند.در ادامه با “آموزش نحوه مدیریت و حفظ پول” با ما باشید….

حفظ پول

آموزش نحوه مدیریت و حفظ پول

آینده مالی شما بستگی زیادی به این دارد که چقدر پول نگه می دارید،نه اینکه چقدر پول در می آورید. خیلی از افراد در طی زندگی کاریشان پول زیادی بدست می آورند،بعضی وقت ها در دوره های رونق اقتصادی از حد توقع خودشان هم فرا تر می روند و بیشتر از آنچه فکر میکردند امکان دارد پول در می آوردند.معیار واقعی اینکه چقد خوب عمل می کنید این است که چه مقدار از پولی را که در می آورید نگه می دارید.افراد موفق در مورد کنار گذاشتن مبالغی پول به طور منظم و زودتر پس دادن وام هایشان در دوره رونق اقتصادی بسیار حساس هستند تا هر وقت اقتصاد با کسب و کار دچار رکود شد اندوخته ای کنار گذاشته باشند.

تمام دارایی واقعی فعلیتان را محاسبه کنید،اموالتان را فهرست کنید و ببینید اگر بخواهید به سرعت آنها را نقد کنید هر کدام چقدر می ارزد.همه صورت حساب ها بدهی ها و وام هایتان را هم جمع بزنید و آنها را از دارایی هایتان کم کنید تا مبلغ خالص دارایی فعلی تان را بدست آورید،حالا مبلغ خالص دارایی تان را به تعداد سالهایی که کار کرده اید تقسیم کنید عددی که بدست می آید برابر با مبلغ خالصی است که هر سال بدست آورده اید منهای هزینه های زندگیتان.

حالا سوال این است؛آیا از آن راضی هستید؟ اگر از مبلغی که هرسال از زمان شروع که کارتان کسب کرده اید و از مبلغی که حفظ کرده اید راضی نیستید،همین امروز دست به کار شوید و چاره ای برای آن بیاندیشید،همین امروز شروع کنید و به شیوه دیگری عمل کنید.

برای آشنایی بیشتر با نحوه پس انداز و مدیریت پول می توانید مقاله دیگر ما با عنوان  “راه و روش صحیح پس انداز درآمد” را مطالعه کنید.


- - - - - - -
 •   نویسنده : محمد اسدی        
 •   دیدگاه :        
 •   تاریخ : ۰۵-خرداد-۹۵        
 •   بازدید : : 1,167

  نظر شما چيست ؟

  قبل از ارسال دیدگاه به سوال زیر پاسخ دهید.

  مطالب تصادفی

  دانلود همراه بانک

  • با به کارگیری خدمات "همراه بانک" مشتریان بانک می‌توانند به صورت شبانه‌روزی و با استفاده از تنها یک گوشی تلفن همراه، به اطلاعات حساب بانکی خود دسترسی یافته، به کارت/حساب دیگری در بانک سینا پول انتقال داده و هزینه قبوض خدمات شهری مثل آب، برق و تلفن را پرداخت نمایند.


   ::..دانلود ..::